Pastırmalı Kuru Fasulye Nasıl Pişirilir?(Soru)

Pastırmalı fasulye nasıl yapılır?

Pastırmalı Kuru Fasulye Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle fasulyeler bir gece önceden veya sabahtan ıslatılır.
 2. Daha sonra düdüklü tencerede 30-35 dakika pişirilip süzülür.
 3. Başka bir tencerede küp küp doğranan soğana yağ ilave edilip pembeleşene kadar kavrulur.
 4. Daha sonra salçalarla birlikte kavrulmaya devam edilir.

Nefis yemekler Pastırmalı kuru fasulye nasıl yapılır?

Fasulyeyi bir gece önceden ıslayın. Pişereceğimiz zaman suyunu süzüp bir kenara alın. Soğanı ve biberi yağ ile birlikte kavurup salçayı ilave edin bir süre daha kavrulduktan sonra fasulyeyi tuz, karabiber ve pastırmayı ilave edin. Üzerini 2 parmak geçecek kadar sıcak su ilave edip düdüklü de yaklaşık 20-25 dk pişirin.

Kuru fasulye suyu ne kadar konur?

Kavrulduğunda kuru fasulyeyi içine ekliyoruz. Üzerine soğan ve biberi de doğrayıp salçaları da ekliyoruz ve karıştırıyoruz. Suyunu da fasulyelerin üzerini biraz geçecek kadar yaklaşık 4,5 -5 bardak kadar sıcak suyu ekliyoruz.

Kuru fasulyeye çemen konur mu?

Sonra süzdüğümüz kuru fasulyeleri ve 1 çay kaşığı çemen tozumuzu ilave ederek 1-2 kez karıştırıp fasulyelerin üzerini örtecek kadar sıcak suyumuzu ve tuzumuzu da ekleyerek düdüklümüzü kapatıyoruz ve fasulyemizin cinsine ve tenceremizin cinsliğine:))) göre 15- 20dak. pişiriyoruz.

You might be interested:  Nevşehir Üzüm Turşusu Nasıl Yapılır?

Lokanta usulü kuru fasulye nasıl yapılır?

Haşlanan fasulyeleri süzüp, yıkadıktan sonra pişen sosla buluşturun. 15 -20 dakika fasulye ve etleri bir arada pişirin. Bu aşamada küçük küçük doğradığınız domates ve biberleri ekleyin. Baharatlar için 1,5 tatlı kaşığı tuz, 1 çay kaşığı karabiber, 1 çay kaşığı pul biber ekleyin. 20-25 dakika kontrollü olarak pişirin.

Kuru fasulye nasıl suyla ıslatılır?

Kuru fasulyeleri ıslatmadan evvel iyice yıkayın. Ardından kaba alıp içerisine bir çay kaşığı karbonat ilave edin ve üzerini 5-6 parmak geçecek şekilde ılık su ekleyin. Bir süre dinlendirin. Bu uygulama, kuru fasulyelerin gaz yapıcı özelliğini giderecek ve daha çabuk pişmesine katkı sağlayacaktır.

Etli kuru fasulye nasıl yapılır?

Etli Kuru Fasulye Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Kuru fasulyeleri bir gece önceden ıslatın.
 2. Çelik tencereye rendelediğiniz soğanı koyun, şöyle bir döndürdükten sonra etleri koyun ve rengi değişene kadar soğanla beraber kavurun.
 3. Salçasını ve domates rendesini de ilave edin.
 4. 1-1,5 litre kadar sıcak su ekleyin.

Düdüklü tencerede kuru fasulye kaç dakikada pişer?

Islanmış kuru fasulye düdüklüye bütün malzemeleri konduktan sonra 10-15 dakika içerisinde pişecektir. Islanmamış kuru fasulyenin düdüklüde pişmesi içinse üzerine 8 dakika eklemeniz gerekir ve ıslanmamış fasulyeyi de 18-23 dakika arasında pişirebilirsiniz.

Düdüklü tencerede kuru fasulye nasıl yapılır?

Yapılışı:

 1. 1 gece önceden ıslattığınız kuru fasülyeleri süzün ve 1 su yıkayıp süzülmeye bırakın.
 2. Soğanı yemeklik doğrayın.
 3. Salçayı ekleyin ve kokusu çıkıncaya kadar kavurun.
 4. Süzülmüş fasülyeleri ilave edin ve karıştırın.
 5. Tencereye suyu ekleyip düdüklüyü kapatın.
 6. Buhar çıkınca altını kısın ve 15 dakika pişirin.

Kuru fasulyenin suyu süzülür mü?

Islatma suyunun atılmasında besin değeri kaybı yoktur. 100 derecenin üzerinde protein kaybı olur. Sıcaklık orta ateş olarak ayarlanmalıdır. Kurubaklagiller öncesinde haşlanarak pişirilme yapılacaksa haşlama suları dökülmemelidir.

You might be interested:  Koç Taşağı Nasıl Pişirilir?(Soru)

Kuru fasulyenin kabukları çıkmaması için ne yapmalıyız?

Fasulyeyi yıkayın ve bir gece önceden bol suya koyun ve bekletin. Fasulyeyi kabuk atmaması için mutlaka soğuk suyla ıslayın. Ertesi gün fasulyenin suyunu dökün.

Kuru fasulye pişerken dağılmaması için ne yapmalı?

Biber salçasına mutlaka domates salçası da karıştırıp çok az su ekleyip 10 dakika kadar iyice birbirine girmelerini bekliyorlar. Fasulyenin pişirme suyu kaynamaya başladığında ise limon sıkıyorlar. Bunun nedeniyse limon suyunun fasulyenin dağılmamasını ve diri kalmasını sağlaması.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *