Cheesecake Nasıl Pişirilir?(Çözülmüş)

Cheesecake fırının hangi ayarında pişirilir?

Önceden ısıtılmış fırının alt kısmına tepsiyi yerleştirin. 175 derece de yaklaşık 40 ila 60 dk arasında pişirin. (pişme saatini net veremiyorum çünkü her fırının pişirme işlemi farklı) Kek pişerken fırının kapağını açmayın. Cheesecakenizin kenarları sabit ortası hafifçe sallanıyor ise pişmiş demektir.

Cheesecake nasıl pişer?

Kalıba hafifçe vurup içindeki hava kabarcıklarının dışarı çıkmasını sağlayıp önceden ısıtılmış fırında ilk 10 dakika 200 derecede, 10 dakika sonra 160 derecelik fırında pişirin. Fırının kapağını 1 saat kadar hiç açmayın. Fırının içine mutlaka ısıya dayanıklı su dolu orta büyüklükte bir kap koyun.

Cheesecake çatlamaması için ne yapılır?

Cheesecake ‘i pişirme aşamasına geldiğinizde fırınınızı mutlaka önceden ısıtın. Kalıbı su dolu bir tepsinin içinde fırına vermelisiniz. Tepsinin içindeki su fırının içinde buhar yaparak kekinizin kurumasını ve çatlamasını önler.

Cheesecake kaç derecede pişirilmeli?

Soğuyan tabanın üzerine hazırladığınız karışımı dökün ve istediğiniz meyvelerle süsleyin. 150 derece fırında 1,5 saat kadar pişirin. Pişen cheesecake i fırından alın ve oda sıcaklığında ılınmaya bırakın. Oda sıcaklığına geldikten sonra 1 saat kadar buzdolabında dinlendirin ve dilimleyerek servis yapın.

Cheese cake neden çatlar?

Hazırlama ve pişirme kriterlerine uyulsa dahi soğuma esnasında çatlama görülebilir. Çünkü soğumakta olan ürünün hacmi daralacağı ve orta kısma doğru bir büzülme meydana geleceği için ortası çatlayacaktır.

You might be interested:  Kuşbaşı Nasıl Pişirilir?(Doğru cevap)

Cheesecake tabanına ne konur?

Alt taban için; 2 paket burçak ya da saklıköy yulaflı bisküvi. 70 gram tereyağı Kreması için:

 • 400 gram labne.
 • 400 gram (2 adet) krema.
 • 2 büyük ya da 4 küçük yumurta.
 • Yarım su bardağı şeker.
 • 2 paket vanilya.
 • 2 yemek kaşığı nişasta.
 • 2 yemek kaşığı tepeleme un.
 • 1 limon kabuğu rendesi.

Cheesecake Kekin piştiğini nasıl anlarız?

Cheesecakein kenarları altın sarısı ve katılaşmış ve ortası kalıbı salladığınızda hafif yumuşaksa, tatlınız pişmiş demektir. Kalıptan ayırın. Tatlınızı fırından çıkarır çıkarmaz bir bıçakla, kalıpla tatlı arasından geçip cheesecake ‘in kalıba yapışmasını önleyin.

Cheesecake nasıl yapılır malzemeleri?

MALZEMELER

 1. Labne peyniri (1 paket) (200 gram)
 2. Yoğurt (1 su bardağı)
 3. Yumurta (2 adet)
 4. Un (2 yemek kaşığı)
 5. Limon kabuğu rendesi (1 adet)
 6. Vanilya (1 çay kaşığı)
 7. Toz şeker (1 su bardağı)

Cheesecake için hangi nişasta?

5 yemek kaşığı şeker. 2 yemek kaşığı buğday nişastası 1 su bardağı su. 1 paket vanilya.

Cheesecake yoğurt konur mu?

Diğer cheesecake tarifleri labne peyniri veya beyaz krema peyniriyle hazırlanıyor, seninki neden süzme yoğurtlu diye merak ettiyseniz… Güzel bir süzme yoğurt bulamazsanız aynı miktarda hazır labne veya krema peyniri kullanabilirsiniz. Ben hazır peynirle yapmak yerine kendi süzdüğüm yoğurtla yapmayı tercih ederim.

Cheesecake hangi meyvelerle yapılır?

250 g arzu edilen bir meyve Frambuaz, Vişne veya Çilek. 5 yemek kaşığı şeker. 2 yemek kaşığı mısır nişastası (1 çay bardağı su ile eritilir) 1 su bardağı su. Alt taban için;

 1. 2 paket burçak bisküvi.
 2. 100 gr eritilmiş tereyağı
 3. 1 su bardağı toz gibi çekilmiş fındık.
 4. Yarım çay bardağından biraz az süt.

Cheesecake dolapta kaç gün dayanır?

Fırından çıkardığınız cheesecake oda sıcaklığına geldiğinde servis tabağına aktarıp buzdolabında en az 8 saat soğumaya bırakın. Buzdolabında tazeliğini 3 gün boyunca koruyacaktır.

You might be interested:  Muz Ne Zaman Toplanır?

Cheesecake sosu nasıl dökülür?

Sosu için toz şeker, nişasta suyla karıştırılır. Daha sonra frambuaz ya da vişne eklenip kısık ateşte pişirilir. Pişen sos ılınınca soğuk cheese cake ‘in üzerine dökülür. Not: Frambuaz ya da vişne olmadığında sosu nişastayla suyu karıştırıp bir kase reçel ekleyerek de yapabiliriz.

Borcamda cheesecake pişer mi?

Beş dakika fırına verin (fazla kızartmayın). Fırından alıp iç kremasını hazırlayana kadar tezgahın üzerinde bekletin. Fırının orta rafına yerleştirin ve alt katına da bir tepsi veya borcamla sıcak su koyup fırına verin. 30 dakika hiç açmadan pişirin.

Cheesecake için hangi krem peynir?

Orijinal Cheesecake tariflerinde kullanılan peynir mascarpone peyniridir ikinci alternatif tarifi ise krem peynirdir. Ama bizim ülkemizde marketlerde satılan krem peynirler değil. Kıvam ve lezzet olarak mascarpone peynirine benzerler ve daha yağlıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *