Buzluktaki Domates Nasıl Pişirilir?(EN iyi 5 ipucu)

Buzluktan çıkan domates nasıl eritilir?

Bütün haldeki domatesleri buzluktan çıkardıktan sonra kullanmak için bir süre bekleyin, zaten siz dilimlemeye başladığınızda domatesin kabukları kendiliğinden çıkmaya başlayacaktır. Tüm kabuklarını temizledikten sonra dilediğiniz yemeklerde ve soslarda kullanabilirsiniz.

Buzlukta domates nasıl kullanılır?

Yapacağınız yemeklerde kullanacağınız kadar domatesi ayrı ayrı poşetlere koyun. Poşetin havasını alıp, dibinden düğüm atın. Ardından dondurucuya kaldırın. Hazırladığınız kışlık domatesleri 9-10 ay kadar dondurucuda saklayabilirsiniz.

Domates buzlukta nasıl saklanır nefis yemek tarifleri?

Dondurucuda Kışlık Domates Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Domatesleri yıkayıp kabuğunu soymadan doğruyorum küçük küçük küp şeklinde.
 2. Birer pişirimlik saklama poşetlerine koyup pipetle havasını alıyorum.
 3. Bu şekilde dondurucuya yerleştiriyorum.
 4. Kullanacağım zaman buzluktan çıkarıp çözülmeden öylece atıyorum tencere/tavaya.

Ezik domates nasıl değerlendirilir?

Ezilen domateslerden salça yaparak değerlendirebilirsiniz. Salça deyince tabi aklınıza öyle kasa kasa domates gelmesin. Şimdilerde neredeyse bir cam su şişesini dolduracak kadar bile salça yapabilirsiniz. Bu da aşağı yukarı 1-2 kilo ezik domatesiniz olması anlamına gelir.

Derin dondurucuya domates konulur mu?

Domatesler yıkanıp kurulandıktan sonra poşetlenerek derin dondurucuya kaldırılır. Dondurulmuş domatesleri rendeleyerek veya doğrayarak yemeklerde kullanabilirsiniz. Ayrıca sebze ve mercimek çorbası pişirirken bütün olarak da kullanabilirsiniz (sonradan blenderdan geçirdiğiniz çorbalarda).

You might be interested:  Pazı Sapları Nasıl Pişirilir?(Mükemmel cevap)

Pişmiş domates dondurucuda nasıl saklanır?

Üzerine tarih yazacağınız kilitli buzdolabı poşetlerine domatesleri koyun. Torbayı pipet girecek kadar kapattıktan sonra, pipeti torbanın içine uzatın. Pipetten su içiyormuş gibi poşetin içindeki havayı boşaltın. Sonra da torbayı sıkıca kapatarak derin dondurucuya kaldırabilirsiniz.

Yaz domatesi nasıl saklanır?

Büyük bir derin dondurucunuz varsa domatesleri bütün halinde de saklayabilirsiniz. Yıkadığınız domateslerin sap dibindeki yeşil bölümlerini bıçak yardımı ile oyarak çıkarabilirsiniz. Ayıkladığınız domatesleri bir saklama kabı ya da buzdolabı poşetinde muhafaza edebilirsiniz.

Buzluğa Menemenlik nasıl konur?

Domates kaynarken sulanıyor bu suyu alıyoruz. Domates suyunu çekince kavurduğumuz biberleri ilave edip karıştırıyoruz 1 dakika kaynatıyoruz ve tencereyi soğumaya bırakıyoruz. Kilitli buzdolabı poşetine koyup kilitliyoruz. Düzgün bir şekilde derin dondurucuya kaldırıyoruz.

Buzluga Menemenlik nasil yapilir?

Biberler de doğrandıktan sonra sıvı yağda ilk önce biberler 10 dk kadar kavrulur. Üzerine domates ilave edilerek 15 dk kadar daha pişirilip tuzu da ilave edildikten sonra soğumaya bırakılır soğuyan menemen tek kullanımlık ölçülerde poşetlere konulur ve buzluğa atılır. Afiyet olsun.

Kışlık menemen kaç dakika kaynatılır?

Kapağı artık kapatmıyoruz menemenin suyunu çekene kadar yani istediğiniz kıvama gelene kadar bu şekilde pişirin. Biz 2 saat kadar kaynattık. Menemen soğumadan kaynar bir şekilde mümkün olduğunca kavanozlarda boşluk kalmayacak şekilde doldurun. Kavanozun ağız kısmını kurulayın ve kapağını kapatarak ters çevirin.

Çeri domates kışlık nasıl saklanır?

Domatesleri güzelce yıkayıp kuruttuktan sonra buzlukta saklayabilirsiniz. Bunun için kilitli buzdolabı poşetlerinden de faydalanabilirsiniz. Diğer yöntemde yine buzlukta saklamaktır. Fakat bu sefer domatesler dilimlenerek buzluğa koyulmaktadır.

Buzluğa domates sosu nasıl konur?

Domatesler yıkanır, kabukları soyulur, rendelenir ya da rondodan geçirilir. Hafif sulu kalıncaya kadar kaynatılır. Soğuduktan sonra kalıplara koyularak dondurulur. Donan sos kalıptan çıkarılarak poşetlenir ve dondurucuya kaldırılır.

You might be interested:  Bal Limon Maskesi Ne Işe Yarar?

Domates sosuna ne konur?

Domates Sosu Tarifi İçin Malzemeler

 1. 2kilogram domates.
 2. 1/2çay bardağızeytinyağı
 3. 9dişsarımsak.
 4. 2daltaze biberiye.
 5. 1daltaze fesleğen.
 6. 1yemek kaşığıüzüm sirkesi.
 7. 1çay kaşığıtaze çekilmiş tane karabiber.
 8. 1çay kaşığıtoz kırmızı biber.

Hangi domates kurutulur?

Evde domates kurutmak için öncelikle domateslerinizi en tazesinden ve hormonsuz olanından tercih etmenizi öneririz. İlaçlanmış domatesleri kurutmanız sizin sağlığınızı tehdit eden bir unsur olabilir. Ayrıca sulu domatesleri tercih etmemenizi öneririz.

Kaynatılmış domates nasıl saklanır?

Önce domates suları tencerede kaynatılır, soğuyunca temiz cam şişelere doldurulur. Ağızları hava almayacak şekilde sıkıca kapatılarak soğumaya bırakılır, güneş almayan bir yerde saklanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *