Buzluk Bezelyesi Nasıl Pişirilir?

1 orta boy patatesi ve havucu küçük küçük küp küp doğrayıp ekleyelim. 2-3 dakika kavurduktan sonra dondurucudan çıkardığımız bezelyeyi hiç çözdürmeden üzerine ekleyelim. (Taze de aynı şekilde kullanabilirsiniz. ) Güzelce karıştırdıktan sonra üzerini geçecek kadar kaynar su ekleyip orta ateşte pişmeye bırakalım.

Hazır donmuş bezelye nasıl pişirilir?

Zeytinyağını tencereye koyup üzerine küçük doğradığımız soğanları ekliyoruz.Pempeleşene kadar kavuruyoruz. Daha sonra domates rendesi ve salçayı da ekleyip bir daha kavuruyoruz. Küp küp doğradığımız patatesleri ekleyip az daha kavuruyoruz. En son bezelyeleri ve suyunu da ekleyip pişmeye bırakıyoruz.

Derin dondurucuya bezelye nasıl konur?

1,5-2 dakika sonra ise hemen bezelyeleri kaynar sudan fazla sularını süzdürerek çıkarın ve tencerenin yanında beklettiğiniz içi buz dolu suyun içine atın.

Dondurulmuş bezelye kaç dk da haşlanır?

Bezelyeleri ayıklayıp yıkıyoruz. Büyük bir tencereye su ve tuz ilave edip kaynatıyoruz. Metal bir süzgece bezelyelerin bir kısmını koyup kaynayan suya batırıp beş dakika tutuyoruz.

Bezelye buzluğa nasıl konur nefis yemek tarifleri?

Bezelyeleri ayıklayalım güzelce. Kaynar suya atalım ve 10-15 dk kadar rengi dönene kadar pişirelim. Sonra suyunu süzüp soğuk suya tutalım. Buzdolabı poşetlerine kullanacağımız miktarda paylaştırıp soğuduktan sonra ağızlarını bağlayıp dondurucularda muhafaza edelim.

You might be interested:  Iri Mercan Nasıl Pişirilir?

Feast bezelye nasıl pişirilir?

Yağı kızdırın, önce Feast Küp Soğan’ı ekleyip rengi değişene kadar kavurun sonra taze soğan ve sarımsağı atıp onları da 1-2 dakika çevirin. İnce doğranmış domatesi veya domates püresini ekleyin biraz çevirip arkasından Feast Garnitür’ü ilave edin.

Hazır konserve bezelye yemeği nasıl yapılır?

Konserve bezelye belli bir miktar pişmiş olduğu için kavurma kısmında bezelyeyi eklemiyoruz. Yaklaşık 20 dk, patatesler yumuşayana kadar pişiriyoruz. Daha sonra bezelyeyi de ekleyip bir 10 dk daha pişirip yarım saat dinlendirdikten sonra yemeğe hazır. Tuz ve baharat miktarı damak zevkine göre değişebilir.

Bezelye buzluğa koymadan önce yıkanır mı?

Öncelikle yapmanız gereken bir buzdolabı poşeti ya da kilitli buzluk poşeti edinmek… Bezelyelerin kabuklarını ayıklayın. Daha sonra ayıkladığınız bezelyeleri bol su ile güzelce yıkayın. Yıkanan bezelyeleri süzgece alın ve kurumasını sağlayın.

Bezelye Haşlanmadan dondurucuya konur mu?

Kışlık bezelye konservesi tarifi Bezelye, yaz aylarında yetişen ve yaz aylarında bol bol tüketilmesinin ardından kışın da en sağlıklı haliyle tüketilmesi için konserveleri hazırlanır. Oldukça kolay bir süreçte hazırlanan bezelye ister haşlandıktan sonra ister de haşlanmadan dondurucuya atarak saklanabilir.

Bezelye ekimi nasıl yapılır?

Sıra arası 3 veya 40 cm, sıra üzeri ise 5 veya 15 cm olacak şekilde tohum ekimi yapılmaktadır. Sırık bezelye tohumu ekiminde sıra arası 50 veya 80 cm, sıra üzeri ise 15-25 cm olacak şekilde aralıklarla tohum ekimi yapılmaktadır. Dekar başına 10 veya 12 kg arasında tohum atılmaktadır.

Bezelye kaç dk kaynar?

Daha sonra yıkanan bezelyeler, salça ve domates eklenir. Tuz şeker atılır. Son olarak 1 su bardağı su eklenerek kapağı kapatılır. Düdüklü tencerede 15 dk pişirilip ateşten alınır.

You might be interested:  Cupra Balık Nasıl Pişirilir?(Çözünme)

Bezelye ne kadar sürede haşlanır?

Böylece hem rengini hem de lezzetini kaybetmemiş bir bezelye yemeği hazırlayabilirsiniz. Bezelye yemeği için 30-40 dakika kadar haşlama süresi ideal olacaktır; ancak bezelyeleri daha sonra yemeğini yapmak üzere haşlayacaksanız haşlama süresini 20 dakika olarak kısaltmanızda fayda olacaktır.

Konserve bezelye kaç dk da pişer?

Eğer bezelyeler, konserve bezelye ise havuç ve patatesin üzerini geçecek kadar su eklenir ve 15 20 dakika kadar pişirilir. Çünkü konserve bezelyeler, pişmeye yakın olduğu için başta atılması ezilmelerine ve dağılmalarına neden olacaktır.

Buzluğa bezelye ne zaman konur?

Bezelye: İçlerini kabuklarından ayırıp yıkayın ve iki dakika süre ile kaynar su içerisine bıratıktan sonra musluk suyu altında soğutun, süzün ve poşetledikten sonra dondurucuya kaldırın. 8-10 ay arası saklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *