Yemek Sepeti’Ne Ne Oldu?

Yemeksepeti’ni 589 milyon dolara Delivery Hero satın aldı Yaklaşık 15 yıl önce San Francisco’ya giderek girişim fikriyle Türkiye’ye dönen bilgisayar mühendisi Nevzat Aydın’ın kurduğu Yemeksepeti, dün 589 milyon dolara (1.6 milyar TL) satıldı. Yemeksepeti böylelikle Türk girişimci-lerine örnek olmayı başardı.

Banabiye ne oldu?

İki yıldır devam eden davada perşembe günü ara karar verildi ve mahkeme, izinsiz kullanımın Banabikurye’nin imaj ve itibarını zedeleyecek ölçüde olduğu gerekçesi ile Yemeksepeti aleyhine ara karar verdi.

Hacklenen yemek sitesi hangisi?

Yapılan açıklamaya göre, 25 Mart 2021 tarihinde sabah saatlerinde Yemeksepeti kullanıcı veri tabanı, kimliği tespit edilemeyen siber korsan ya da korsanlar tarafından bir saldırıya uğradı. Saldırı sonucunda kullanıcıların bazı bilgileri de ne yazık ki çalındı.

Hangi yemek uygulaması hacklendi?

Yemeksepeti’nin 8 aylık aradan sonra yeniden hacklendiği iddia edildi. Hackerlar Nevzat Aydın’a ulaştıklarını iddia ederken Yemeksepeti’nden açıklama geldi. Türkiye’nin en büyük yemek sipariş platformlarından olan Yemeksepeti, yaklaşık 8 ay önce hacklenmiş ve kullanıcı verileri Bitcoin karşılığında satışa çıkarılmıştı.

Yemeksepeti yasakta açık mı?

YASAKTA YEMEKSEPETİ AÇIK MI? İçişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen genelgede yer alan ifadeler kapsamında, yemeksepeti vatandaşlara hizmet verebilecek.

You might be interested:  Kereviz Mevsimi Ne Zaman?

Yemeksepeti ne Banabikurye Şoku?

İki yıldır devam eden davada perşembe günü ara karar verildi ve mahkeme, izinsiz kullanımın Banabikurye’nin imaj ve itibarını zedeleyecek ölçüde olduğu gerekçesi ile Yemeksepeti aleyhine ara karar verdi. Verilen ara karar sonrasında Yemeksepeti’nin, Banabikurye’ye yüklü miktarda tazminat ödeme riskinin arttığı görüldü.

Getir neden açılmıyor?

Getir, Türkiye’yi etkisi altına alması beklenen soğuk hava dalgası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre kuryeler, hava muhalefeti olduğu süre boyunca motorlarla değil, otomobillerle hizmet verecek. Bu nedenle her bölgede aynı şekilde hizmet verememekte.

Mert Baki kimdir?

Yemeksepeti’nde CEO’luk görevine getirilen Mert Baki, Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde okuyan Mert Baki, yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi MBA’da tamamladı.

Yemeksepeti sadece istanbul mu?

Buna göre 2019 yılında Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Trabzon olmak üzere 8 şehirde hizmet veren Yemeksepeti Banabi; 2020’de Adana, Aydın, Balıkesir, Bolu, Çanakkale, Denizli, Edirne, Isparta, Kayseri, Konya, Kütahya, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun ve Tekirdağ’ın katılmasıyla 24 ilde

Hacklendi ne demek?

Aslında “hack’lemek” bir sisteme farklı yöntemler denenerek, sistemin zafiyetleri tespit edilmesi ve bu zafiyetler kullanılarak ilgili sisteme ikinci bir erişim yolu elde etmektir.

Yemeksepeti hacklenmiş mi?

Yemeksepeti’nden yapılan açıklamada, ‘bu son olayla bağlantılı olarak Yemeksepeti sistemlerinde veri ihlaline rastlanmamıştır’ denildi.

Yemeksepeti güvenli mi?

Kredi kartı bilgileriniz MasterCard altyapısı ile korumalı olarak Yemeksepeti veritabanları dışında ve tamamen güvenli olarak saklanmaktadır. MasterCard tarafında bu konuyla ilişkili herhangi bir güvenlik sorunu söz konusu değildir. Kredi kartınızı güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yemeksepeti ne zaman hacklendi?

Yemeksepeti İkinci Kez Hacklendi

2001 yılında Nevzat Aydın tarafından kurulan ve 2015 yılında 589 milyon dolar karşılığında Almanya merkezli gıda dağıtım şirketi Delivery Hero’ya satılan Yemeksepeti yeni bir siber saldırı iddiasıyla yeniden gündemde.

You might be interested:  Domates Kabuğu En Kolay Nasıl Soyulur?

Yasakta yemek siparişi veriliyor mu?

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgeye göre hafta içi olduğu gibi vatandaşlar hafta sonu da yemek siparişi verebilecek.

Yemeksepeti saat kaça kadar?

Çalışma saatleri nasıl? Günde 8 saat 30 dakika yemek molası vardiyalı sistemde 7/24 çalışılıyor. 7/24 açık bir depo ve her saat sipariş götürülüyor.

Yemeksepeti hafta sonu çalışıyor mu?

Bu süre içerisinde yeme-içme yerleri hafta içi günlerde 07.00-19.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, saat 19.00’dan sahur vaktine kadar sadece paket servis, Cumartesi ve Pazar günleri ise sabah 10.00’dan sahur vaktine kadar sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebilecek.

Yemeksepeti sadece istanbul mu?

Buna göre 2019 yılında Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Trabzon olmak üzere 8 şehirde hizmet veren Yemeksepeti Banabi; 2020’de Adana, Aydın, Balıkesir, Bolu, Çanakkale, Denizli, Edirne, Isparta, Kayseri, Konya, Kütahya, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun ve Tekirdağ’ın katılmasıyla 24 ilde

Yemeksepeti neden boykot ediliyor?

Olayın nedeni ise platformdaki pek çok dükkanın müşteriyi aldatmak amacıyla zam yapıldıktan hemen sonra sahte bir yüzde 50 indirim sunması. Ticaret Bakanlığının da dikkatini çeken bu durum şirkete soruşturma açılmasıyla sonuçlanmıştı.

Getir de yemek var mı?

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan GetirYemek, yemek siparişi servisi sunan Scotty ve Glovo ile benzer bir çalışma mantığına sahip durumda. Yani siparişinizi sizin adınıza teslim alıp lokasyonunuza teslim ediyor. Getir uygulamasına girdiğiniz anda karşınıza Getir ve GetirYemek seçenekleri çıkıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *