Yemek Sepeti Nasıl Kuruldu?

Eylül 2000: Melih Ödemiş, Nevzat Aydın, Gökhan Akan ve Cem Nufusi, 2000 yılının yazında YemekSepeti’ni kurmaya karar verdi ve 40 metrekarelik bir odada Yemek Sepeti Gıda ve Pazarlama Elektronik İletişim ve Tanıtım Limited Şirketi kurulmuş oldu.

Yemeksepeti ilk nerede kuruldu?

Yemeksepeti

Türü Çevrimiçi yemek siparişi
Kuruluş tarihi 2001
Merkez İstanbul, Türkiye
Girişimci(ler) Nevzat Aydın, Melih Ödemiş, Gökhan Akan, Cem Nufusi
Sahibi Delivery Hero

Yemeksepeti nasıl satıldı?

Türkiye’nin yemek sektörünün önemli şirketlerinden Yemeksepeti, dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından satın alındı. Delivery Hero, 589 milyon dolar (1 milyar 596 milyon TL) toplam değerleme üzerinden Yemeksepeti hisselerinin tamamını bünyesine kattı.

Yemeksepeti Kurucusu Nevzat Aydın Kimdir?

Nevzat Aydın, (d. 8 Mart 1976, İstanbul) Türk girişimci, melek yatırımcı ve mentor. Aydın, Türkiye’nin en büyük çevrimiçi yemek siparişi portalı Yemeksepeti.com’un kurucu ortağı ve eski CEO’sudur. Aydın, 2001 yılından bu yana ifa ettiği Yemeksepeti’nin CEO’luk görevinden 1 Kasım 2021 tarihinde ayrılmıştır.

Yemeksepeti sahibi nereli?

Nevzat Aydın, 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesi öğretmen, babası Noter’dir. Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Silikon Vadisi’ndeki University of San Francisco’da MBA eğitimi aldı.

Mert Baki kimdir?

Yemeksepeti’nde CEO’luk görevine getirilen Mert Baki, Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde okuyan Mert Baki, yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi MBA’da tamamladı.

You might be interested:  Aydında Yemek Nerede Yenir?

Yemeksepeti ne zaman satildi?

Ancak Yemeksepeti’nin tüm dünyadaki bilinirliğini artıran elbette şirketin 2015 yılında, o dönemin Türkiye’deki en yüksek değerlemesiyle 589 milyon dolar değerlemeyle Delivery Hero tarafından satın alınmasıyla gerçekleşti.

Yemeksepeti nerenin markası?

2015 yılında Almanya merkezli global online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından Türk internet tarihin en büyük değerlemesi ile satın alındı. Yemeksepeti kurucularından Nevzat Aydın şirketin CEO’su olarak görevini sürdürüyor.

Getir yemek ne zaman kuruldu?

“Eğer insanlara 3 dakikada taksi gönderebiliyorsak, diğer ihtiyaç ürünlerini de 10 dakikada götüremez miyiz?” sorusundan yola çıkan Nazım Salur’un teknoloji alanındaki ikinci girişimi olan Getir, Temmuz 2015’te hizmete girdi.

Delivery Hero kim?

Delivery Hero’nun 2016 yılının ilk üç çeyreğinde aldığı sipariş sayısı 127 milyona ulaşmıştır. Delivery Hero Kurucusu ve CEO’su Niklas Östberg, on yıldan uzun süredir internet alanında faaliyet göstermektedir.

Nevzat Aydın yemek sepetini sattı mı?

2001 yılında kurduğu ve Türkiye’nin ilk garaj şirketlerinden biri olan Yemek Sepeti’ni Delivery Hero’ya 589 milyon dolara (1 milyar 596 milyon TL) satan CEO Nevzat Aydın, bu satış ile Türkiye tarihinin en büyük internet satın alımına da imza attı.

Nevzat Aydın Yemeksepeti sattı mı?

İSTANBUL – Yemeksepeti’ni 589 milyon dolara Delivery Hero’ya satan Nevzat Aydın’a, bu para maalesef saadet getirmedi. Kurucusu olduğu ve halen CEO’luğuna devam ettiği Yemeksepeti’ni iki yıl önce 589 milyon dolara Delivery Hero’ya satan Nevzat Aydın’a, bu para maalesef saadet getirmedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *