Yemek Odası Avizesi Nasıl Olmalı?

Klasik stilde döşediğin yemek odasında klasik bir avize kullanmalı, country tarzı için hasır desenli sarkıt lambaları tercih etmelisin. Bohem tarzı korumak için yemek odası aydınlatmasında renkli bir avize tercih edebilir, ev dekorasyonda bütünlüğü yakalayabilirsin. İdeal Yemek Odası Tasarımı Nasıl Olmalı?

Salon avizesi nasıl seçilir?

– Salon avizeleri ev ortamında en sık ve en uzun eşyalardan biri olacağından yüksek ısıya ulaşan ampullerden kaynaklanabilecek yanma ve erimeye karşı dayanıklı olmalıdır. – Salon avizeleri seçiminde metal, porselen ya da cam malzemeye sahip olması mantıklı bir adım olmaktadır.

Yatak odası avizeleri nasıl olmalı?

Yatak odanız için avize seçerken odanızın tavan yüksekliğini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Eğer tavanlar çok yüksekse ihtişamlı ve uzun sarkıtlara sahip avizeler şık bir görünüm oluşturabilir. Fakat odanızın tavanı alçak ise uzun sakıtlı ve iri avizeler gereksiz yer kaplayarak kötü bir görünüme neden olacaktır.

Yemek masası aydınlatması nasıl olmalı?

Merkez ışığınız yemek masası üzerinde olmalıdır ve ışığın seviyesini ihtiyacınıza göre değiştirmelisiniz. Daha fazla ışık istiyorsanız daha güçlü ampuller takabilirsiniz. Aydınlatma için seçtiğiniz ürün yemek masasına çok yakın olmamalıdır. Yemek masasından en az 60 cm yukarıda olmalıdır.

Avize nasıl alınmalı?

Avize seçerken dikkat edilecek ilk nokta odanın büyüklüğüne uygun bir model seçmelisiniz. Salon avizesi ile oturma odası avizesi aynı boyda olmadığı için avizeler de aynı boyda olmamalıdır. Etrafı açık renkli avizeler seçmelisiniz, bu şekilde daha aydınlık olacak ve %35 oranında daha aydınlık bir ışık alabileceksiniz.

You might be interested:  Bozuk Domates Konservesi Nasıl Anlaşılır?

Salon aydınlatma nasıl olmalı?

Salon aydınlatma seçimi nasıl olmalıdır

Ev dekorasyonu içerisinde salonun daha iyi aydınlatılması icap ettiğinden avizedeki ampulün beyaz ya da sarı olması veya salon aydınlatması için led ışıklar kullanman daha uygun olacaktır. Aynı zamanda salon içerisinde kademesi değiştirilebilen aydınlatmalar da kullanabilirsin.

Avize çapı nasıl hesaplanır?

Avizenizi asacağınız odanın En ve Boy bilgilerini cm cinsinden hesap edin. Bu iki değeri toplayın ve toplam değeri /12 ‘ye bölerseniz satın almanız gereken avizenizin çapı ortaya çıkacaktır. Örnek olarak odamızın boyutları 4m x 5m olsun. Oda değeri 400cm +500 cm=900 cm olacaktır.

Yatak odası aydınlatması nasıl olmalı?

Yatak Odası için sıcak tonlu ve sarı ışık yayan en uygun aydınlatma klasik akkor ampüllerdir. Bu tür bir aydınlatma yatak odanızda sıcak ve rahat bir ortam oluşturmanızı sağlar. Yatak odası aydınlatmasında dimmer kullanmak ışığı uyku saatine yakın minimumda tutmanıza ve uykuya hazırlanmanızda yardımcı olur.

Yatak odasında hangi renk ışık kullanılmalı?

Oturma odası, yemek odası, yatak odası ve evin diğer odalarında sıcak beyaz yani sarı renkte ışık yayan ampullerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Çünkü sarı ışık, daha az mavi ışık içerdiğinden, gözler için daha rahatlatıcı bir etki yaratır.

Yatak odasında hangi renk ışık olmalı?

Yatak odanızın enerjisini yansıtacak ışık rengi için önerimiz sarıdan yana… Yatak odanız huzurun, sakinliğin ve yenilenmenin merkezi olduğunu tekrar hatırlayacak olursak bu alanda soft ve sofistike bir atmosfer oluşturması için sarının bile en sıcak tonunu kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Masa üstü avize kaç cm olmalı?

AVİZE YÜKSEKLİĞİ NE KADAR OLMALI? * Yemek masasının üzerinde kullanıyorsanız avizenin alt ucu yemek masasından en az 75 cm daha yukarıda olmalıdır. Eğer daha başka bir alanda kullanıyorsanız yerden yüksekliğinin en az 2 metre olması gerekiyor ki kimsenin başına çarpmasın.

You might be interested:  Çiçek Soğan Nasıl Yapılır?

Led avize aydınlatır mı?

LED Teknolojisi aydınlatmanın en son versiyonudur. LED Aydınlatma hem göz sağlığı açısından hem uzun ömürlü olması hem de tasarruflu olması sebebiyle diğer klasik aydınlatma yöntemlerine üstünlük sağlamakta ve çokça tercih edilmektedir.

Salonda iki farklı avize olur mu?

Yani iki girişli bir avize alabilirsiniz. Fakat eğer salonunuzun bir bölümünü oturma alanı, bir bölümünü yemek odası gibi konumlandırmak istiyorsanız bu durumda iki ayrı avize alabilir ve ideal lümen gücünü 1600-1600 olarak bölüştürebilirsiniz.

Avizeler ne kadar?

Avizeler

 • Modelight Kova Küçük Sarkıt. 54,99 TL.
 • Roy Aydınlatma Ritim Tekli Sarı Sakıt. 109,90 TL.
 • Senfoni Olimpiyat Sarkıt Siyah. 34,99 TL.
 • Nisa Aydınlatma Bianca Cam Sarkıt. 39,99 TL.
 • Asz Badem Sarkıt – ASZ.0771. 179,90 TL.
 • Modelsa Sare 3’lü Krom Avize. 349,90 TL.
 • Rem Market Ondo Tekli Cam Sarkıt. 34,99 TL.
 • Modelsa Yaprak 3’lü Avize.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *