Superfresh Patates Kroket Nasıl Pişirilir?

Superfresh patates nasıl pişirilir? Tavaya patatesler koyulur, üzerine 1 bardak sıvı yağ ekleyip ısınmasını beklemeden ocağa koyulur ve harlı ateşte cızırdamaya başlayınca 5 dakika daha pişirilir ve ocaktan alıp soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra buzdolabı poşetine doldurup buzluğa atılır.
yağ içine 1 ölçek kroket konulması tavsiye edilir.

 1. İşletme Kayıt No. TR-03-K-003048.
 2. Kullanım Önerileri. ÇÖZÜLMESİNİ BEKLEMEDEN 180 C KIZGIN YAĞDA 2,5-3 DK PİŞİRİLİR.
 3. Net Miktar (g/ml) 450.
 4. Menşei.
 5. İçindekiler.
 6. Alerjen Uyarısı
 7. Saklama Koşulları
 8. Gıda İşletmecisi / Üretici / İthalatçı / Dağıtıcı

Patates kroket fırında pişer mi?

İki yemek kaşığı nişasta, tuz, karabiber, pul biber koyalım. Bir yumurta kıralım ve yoğuralım. Elimizle parmak sekli verelim ya da yuvarlak nasıl isterseniz;) galeta ununa bulayıp yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine dizelim. Önceden ısıttığımız 200 derece fırında 20 dk pişirelim.

Hazir kroket nasil Kizartilir?

TAVA: Hafif yağlanmış teflon tavada orta ateşte herbir yüzü 1’er dakika olmak üzere toplam 4 dakika ısıtınız. FRİTÖZ: Çözünmesini beklemeden, önceden 160° – 165° C’ye ısıtılmış fritözde 2,5 – 3 dakika kızartınız. FIRIN:Çözünmesini beklemeden, 200° – 230° C’ye ısıtılmış fırın ızgarasında 9 – 10 dakika ısıtınız.

Dondurulmuş kroket nasıl yapılır?

Donuk Ürünler: Derin dondurucuda (-18 ºC) 1 yıl süre ile muhafaza edilebilir.

You might be interested:  Sahurda Ne Yemek Yenir?

Donuk ürün buzdolabında çözündürmeli, tekrar dondurulmamalıdır.

 1. FIRIN. Kızgın fırında (180°C) 4-6 dk ısıtın.
 2. TAVA. Önceden ısıtılmış tercihen az yağlı tavada çevirerek 4-6 dk ısıtın.
 3. FRİTÖZ. Kızgın yağda (180 °C) 2-3 dk kızartın.

Superfresh patates kroket içinde ne var?

Kaşar, yumurta, un ve patatesin karışımı ile hamur haline getirilen rulo şeklindeki patateslerin dışının galeta unuyla harmanlanması sonucu elde edilen patates kroketin dondurulmuş hali Dondurulmuş Superfresh Patates Kroket ile her an kolaylıkla bu lezzeti pişirebilirsiniz.

Patates kroket nasıl kızartılır?

Patates Kroket Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Patatesler haşlanıp rendelenir veya çatal ya da patates ezme aparatı ile püre haline getirilir.
 2. Püre haline gelen patateslerimize tereyağını, baharatları ve yumurta sarısını ilave ederek iyice karıştıralım.
 3. Son olarak rendelenmiş kaşar peyniri ilave edilip karıştıralım.

Patates Köftesi fırında olur mu?

Patatesleri isterseniz rendeleyin ama ben rondodan geçirdim. Hepsini derin bir kaba koyup üzerine yumurta, tuz, galeta unu, peynir ilave edip yoğurun. Köfte şekline getirilip fırın tepsisine yağlı kağıt serin ve üzerine dizilin. 175 derece de pişirin.

Patates kroket tavada nasıl yapılır?

Ayçiçek yağını derin bir tavada kızdırın. Hazırladığınız patates köftelerini kızgın, derin yağda aralarda ters çevirerek renk alana kadar kızartın. Fazla yağını bırakması için; kağıt havlu serili bir servis tabağına aldığınız kroketleri 2- 3 dakika beklettikten sonra ılık olarak servis edin. Sevdiklerinizle paylaşın.

Patates kroket soğuk yenir mi?

Tamamen soğuduktan sonra, soyulup rendelenir. Sakın sıcak veya ılıkken yapmayın, mutlaka soğuk olsun. Yoksa kıvamı çok cıvık olabilir.

Donmuş patates kroket nasıl yapılır?

Buzlukta bir sürü donmuş patates kroket buldum. Nasıl pişirilir bunlar? Çözülmesini beklemeden fritözde 180 °C’de 3.5 – 4 dakika kızartın. Tavada tercih edilirse, ürün oda sıcaklığına geldikten sonra, 170 – 175 °C sıcaklıkta 2.5 – 3 dakika kızartın.

You might be interested:  Biber Nasıl Yetişir?

Superfresh patates kroket kaç kalori?

100 g içinde 114 kadar kalori mevcut. Kalori Dağılımı: %2 yağ, %89 karb, %9 prot.

Keskinoğlu piliç kroket nasıl yapılır?

Keskinoğlu Piliç Kroket piliç etinden üretilmiş lezzetli ve doyurucu bir hazır yemektir. Hemen ısıt, hemen ye formuyla kolayca hazırlanır. Izgarada ya da teflon tavada yaklaşık 5 dakika ısıtarak sofralara getirmek mümkündür.

Patates kroket buzluğa atılır mı?

Kroketleri dondurmak için tepsiye dizdiğiniz kroketleri buzlukta donana kadar 2 3 saat dondurun. Ondan sonra buzdolabı poşetlerine koyup saklayabilirsiniz.

Patates kroket nedir?

Patatesleri haşlayıp soyun. Ardından rendeleyip tuz, karabiber, yumurta, un ve kaşar rendesiyle harmanlayın. Hamur kıvamı alan patatesli harcı soğuması için 1 saat kadar buzdolabında dinlendirin. Soğuttuğunuz patates püresini elinizle şekillendirip galeta ununa bulayın.

Superfresh patates kaç para?

Seçenekler: 450 gr35,11 TL/kg. 1 kg26,10 TL/kg.

Peynir kroket nasıl yapılır?

Dilimlediğiniz kaşar peynirini önce una ardından yumurtaya son olarak galeta ununa bulayıp tabağa alın ve buzlukta 10 dk bekletin. 10 dknın sonunda tavaya sıvı yağı koyup kızdırın. Kroketleri kızgın yağda kızartıp fazla yağının gitmesi için havlu kağıt üzerine alın. Sıcak sıcak servis yapın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *