Soda Şişesine Domates Sosu Nasıl Yapılır?

Soda Şişesinde Domates Suyu Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Domatesleri güzelce yıkayın.
 2. Sap yerlerini keserek çıkartın.
 3. 4-5 parçaya bölüp büyük boy tencereye koyun.
 4. Kaynayana kadar kısık ateşte bırakın.
 5. 2 Silme kaşığı kaya tuzunu ilave edin.

Kaynatmadan domates suyu nasıl yapılır?

Çiğ Domates Suyu Yapımı

Domatesleri dilimleyerek robottan geçirin. Bu işlemden sonra domates suyunuz hazırlanmış olacaktır. Dilerseniz beslenme içeriğinin ve lezzetinin artması için robottan geçirirken içine fesleğen, kekik, kereviz gibi farklı sebzeler ve otlar ekleyebilirsiniz.

Soda şişesi nasıl kaynatılır?

Sterilize edilmiş kapakları kollu şişe aparatı yardımı ile sıkıca kapatın. Büyük bir tencerenin içine şişeleri gelişigüzel yerleştirin. Üzerini biraz geçecek kadar soğuk su ekleyin. Su kaynamaya başlayınca ateşi kısın, kısık ateşte 40 dakika pişirin.

Çiğ domates suyu nasıl saklanır?

Tencerenin içinde önce domates suları kaynatılır soğuduktan sonra temizlenen cam şişeleri domates sosları doldurulur ve yine ağızları hava almayacak şekilde sıkıca kapatılır. Ağızları kapatıldıktan sonra şişeler soğumaya alınır sonra işleminden sonra yine güneş görmeyen bir yerde kış boyunca muhafaza edilebilir.

Şişe domatesi nasıl yapılır?

Öncelikle domatesleri güzelce yıkıyoruz kabuklarını ayıklıyoruz rondodan geçirip tencerede 30 dk kaynatıyoruz. Sıcak sıcak hemen kavanozlara doldurup sımsıkı kapatıyoruz kapakları (kapaklar daha önce hiç kullanılmamış olacak) kavanozları ters çevirip bir gece bekliyoruz ve kışlık domateslerimiz hazır.

You might be interested:  B12 Için Ne Yemek Lazım?

Kaynatma domates suyu nasıl yapılır?

Domates suyu yapmak için öncelikli olarak bir tencerenin içerisinde su kaynatmak gerekir. Suyu kaynattıktan sonra ise domateslerin kaynar suyun içerisine atılması gerekir. Kaynar suyun içerisinde domatesler bir kaç dakika bekletildikten sonra alınır. Sonrasında ise soğuk suyun içerisine atılır.

Domates suyu nasıl yapılır?

Domates Suyu ile Ne Yapılır? 5 Nefis Fikir

 • Domatesli Çorba Çeşitleri. Domates suyu kullanarak ana yemek öncesi içinizi ısıtacak birbirinden nefis sıcacık çorba tarifleri hazırlayabilirsiniz.
 • Ana Yemeklerin Lezzetini Artıran Domates Suyu.
 • Makarna ve Pilavların Sosuna Renk Veren Domates Suyu.
 • Bulaşık makinesinde kavanoz nasıl kaynatılır?

  Kavanoz kapaklarını ayrı bir tencerede kaynamaya bırakın. Temiz olan kavanozlara fasulyeleri doldurun ve üzerlerini geçecek kadar yemeğin suyundan ekleyin. Kavanozdan 1 parmak eksik şekilde doldurmaya dikkat edin. Kaynamakta olan kapağı hemen sıkıca kapatıp ters çevirerek bulaşık makinesine yerleştirin.

  Maden suyu nasıl patlar?

  Öncelikle bu şişeler neden patlıyor? soda, kaynağından çıktığı gibi şişelenmez; içerisine gaz basarlar ve tuz ilave ederler. bu depozitosuz şişeler her dolumda tahrip olur. soda nakledilirken hava sıcaklığı ve sarsıntı nedeniyle içinde sıkışmış gaz harekete geçer ve patlar.

  Soda şişesine meyve suyu nasıl yapılır?

  Soda Şişesinde Kışlık Meyve Suyu Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Yapacağımız meyveleri yıkayıp çekirdeklerini çıkarıyoruz.
  2. Tencereye koyup biraz su ekliyoruz.
  3. Meyveler yumuşayıncaya kadar pişirip blenderden geçiriyoruz.
  4. Şişelere doldurup, kapak kapatma aleti ile kapatıyoruz.
  5. Bulaşık makinesinin en sıcak ayarında yıkıyoruz.

  Domates suyu derin dondurucuda nasıl saklanır?

  Domates Suyu Nasıl Saklanır?

  1. Domatesleri soyun ve blenderdan geçirin.
  2. Derin bir tencereye koyduğunuz domatesi yaklaşık 45 dakika orta ateşte kaynatın.
  3. Kaynattığınız domates püresini bir süzgeçten geçirin ve ılınmaya bırakın.
  4. Domates suyunu karton bardaklara dökün ve üstlerine streç film örterek buzlukta dondurun.
  You might be interested:  Bal Kabak Hangi Mevsimde Yetişir?

  Domates suyu dondurucuya nasıl konur?

  Çok fazla suyunu süzer iseniz, kıvamı salça gibi olur. Ardından poşetlere koyup, dondurucuda saklayabilirsiniz. Bir diğer yöntem olarak da rendelemek yerine domatesleri mutfak robotundan geçirerek, yine suyunu biraz süzüp, poşetleyerek, dondurucuda saklayabilirsiniz.

  Kışlık domates suyu ne kadar kaynatılır?

  Robotta çekilen domatesler tencereye alınır ve hiç bir şey eklemeden (yağ, tuz) orta hararetli ateşte en az 45-60 dk kaynatılır. Kaynatma süresi çok önemli. 45 dk pişirdim altını kapatayım demeyin, bu noktada domatesin su miktarı size yol gösterici olacaktır. Eğer çok suluysa biraz daha kaynatın.

  Konserve yaparken kaç dakika kaynatılır?

  Büyükçe bir tencerenin içerisine yarısı kadar su ilave edin. Su kaynayınca kavanozları ve kapakları dikkatli bir şekilde tencereye aktarın. Ortalama 40 dakika kadar (vaktiniz varsa 1 saat) kavanozlarınızı kaynatın.

  20 kilo domatese ne kadar tuz atılır?

  1,5 kilo kadar domatese 1 tatlı kaşığı kadar tuz 1 adet küp şeker de ekleyebilirsiniz. Şeker, domatesin tüm lezzetini daha çok ortaya çıkaracaktır. Dilerseniz aynı şekilde elma veya üzüm sirkesi de ilave edebilirsiniz. Onlar da domates sosa pek yakışıyor.

  Konserve domates nasıl pişirilir?

  Domatesleri yıkayın ve kabuklarını soyun. Küp küp doğrayıp, derince bir tencereye alın. Üstüne tuz ve şekerini ilave edin, yağı da gezdirip güzelce karıştırın ve ocağın altını açın. Kaynamaya başladıktan sonra, 1,5 saat boyunca ara ara karıştırarak domateslerinizi pişirin.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *