Salonda Yemek Masası Nerede Olmalı?

L tipi salonlarda oturma düzeni oluşturulurken, yemek masası mümkünse kapıya en yakın yere konumlandırılmalıdır. Yemek masasına en yakın alanlara konsol, büfe veya vitrin gibi yemek takımına ait parçalar yerleştirilebilir.

Yemek masası evin nereye konmalı?

Kare salonda yemek masası için salonun kapıdan taraf köşesi seçilmesi doğru bir alan olabilir. Bu alana yemek masasının hemen yan tarafına ya da arka kısmına gelecek şekilde konsol ya da büfeyi yerleştirebilirsiniz. Kare salonlarda dikkat edilecek bir nokta da yemek masasını kapıya daha yakın alana yerleştirmektir.

Mutfağa yemek masası konur mu?

Küçük salonlarda ayrı bir yemek odası alanı oluşturmak pek mantıklı değil. Eğer salonunuz oldukça küçükse yemek masasını mutfağa yerleştirmek en doğru karar olabilir. Mutfakta hiç yeriniz yoksa portatif bir yemek masası ile durumu çözebilirsiniz.

Gümüşlük nasıl yerleştirilir?

Konsol, büfe, vitrin ve gümüşlük gibi eşyalarınızı duvara paralel değil, hafif açılı ve birbirine bakacak şekilde yerleştirin. Bu şekilde dizayn ortamın daha ferah olmasını sağlayacaktır. Mobilyalarınızın görünmesini engelleyecek eşyalar yemek odasında bulunmamalıdır.

Salona halı nasıl yerleştirilir?

Halı ile duvar arasında bırakılacak mesafe 35-45 cm idealdir. Çok geniş bir salonunuz varsa ve mobilya duvara uzaksa o zaman halı tüm mobilyaları kapsayacak genişlikte olmalıdır. Fakat duvara yakın ya da duvara dayalı mobilya düzeni varsa o zaman halı koltuk ayaklarına en az 15-20 cm girecek şekilde olmalıdır.

You might be interested:  Yüzdeki Sarımsak Yanığı Nasıl Geçer?

Oturma odası nasıl Güzelleştirilir?

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için 10 İpucu

 1. 1) Açık renkleri tercih edin.
 2. 2) Geniş oturma gruplarından uzak durun.
 3. 3) Bir stil yaratın.
 4. 4) Işığı iyi kullanın.
 5. 5) Duvarda aynalara yer verin.
 6. 6) Televizyonu duvara monte edin.
 7. 7) Şık duvar oyukları açın.
 8. 8) Duvarları renklendirin.

Küçük salonda masa nereye konur?

Çok büyük bir salonunuz varsa daha farklı dekorasyon alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz ancak orta ve küçük kare salonlarda masa konumu için kapıya yakın olan tarafı öneriyoruz. Böylece salonunuzu daha geniş, daha ferah göstermek için doğru bir adım atmış olacaksınız.

Salonda tv nerede olmalı?

Televizyon salonda oturma grubunun tam olarak merkezinde yer almalıdır. Televizyonun oturma grupları ile arasındaki mesafe görüntü kalitesi ve göz sağlığı açısından oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Konsol ne işe yarar?

Konsol modelleri yemek odalarında yemek takımlarını saklamak için tercih edilirler. Bu parçalar takımların her zaman temiz, düzenli ve güvende olmasını sağlarken aynı zamanda odaya hoş bir görüntü kazandırır. Konsol tasarımlarının duvara dayalı olduğu kısımda çoğu zaman tablo ya da ayna gibi duvar süsleri kullanılır.

Iki berjer arasına ne konur?

İki berjerin arasına koyulacak bir yan sehpa ya da fiskos masa ile özel köşeler oluşturulabilmektedir. İki berjer yan yana konulacağı gibi karşılıklı olarak ta konulabilmektedir. Böylece tam bir sohbet ortamı oluşturulabilir. Çift berjer ile aynı makamı paylaşan aile büyükleri berjerlere oturabilmektedir.

Yatak odası yerleşimi nasıl olmalı?

Küçük Yatak Odaları Nasıl Yerleştirilmelidir?

 • Sürme kapaklı dolaplar tercih edin.
 • Birden fazla işlevi olan ergonomik mobilyalar kullanın.
 • Yatağınızın ölçülerini daha küçük seçin.
 • Yapacağınız tüm yerleşimlerde önceliğinizin hareket alanı sağlamak olduğunu unutmayın.
 • Yatak odanızda gereksiz eşyalar kullanmaktan kaçının.
 • You might be interested:  Ezine De Yemek Nerede Yenir?

  Camın önüne televizyon konur mu?

  Televizyonu Camın Karşısına Koymak

  Pencere önüne veya pencereye yakın bir yere televizyonu yerleştirmeyin. Camın karşısına konumlandırılan televizyon yansımadan dolayı size sağlıklı bir görüntü veremez.

  Halı koltuk altına girmeli mi?

  Yani “Halı, koltuk altına girmeli mi?” sorusunun yanıtını, odanın büyüklüğü verebilir. Eğer oturma odası küçükse ve mobilyalarınız biraz sıkışık şekilde konumlanmışsa ya da koltuk takımlarınız duvara yaslı yerleştirilmişse bu durumda bir bölümü koltuk altına gelebilecek ölçülere sahip bir halı seçebilirsiniz.

  Yatak odası halısı nasıl serilir?

  Odanız dikdörtgen ve yatağınız tek parça ise, bu yatağı odanın ortasına koyup iki yanına ve yatak ucuna halı koyabilirsiniz. En uygun tarz budur. Ancak odanız küçükse yatağı duvara dayayıp bir tarafını daha geniş bırakmak isteyebilirsiniz. Bu durumda büyük tek bir yatak odası halısı sizin için ideal olabilir.

  Halı koltuk uyumu nasıl olmalı?

  Salonlarda Halı ile Koltuk Takımı Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

 • Halıların detaylarında kullanılan renkleri koltuklarda tercih edebilirsiniz.
 • Koltuklarda kullandığınız yastık renklerinde halı tercih edebilirsiniz.
 • Koltuklardaki metal detayların renginde halı rengi tercih edebilirsiniz.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *