Salçayla Domates Çorbası Nasıl Yapılır?

Salçadan Domates Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Tencereye tereyağı ve unu alın, kokusu çıkana kadar kısık ateşte kavurun. Üzerine domates salçasını ilave edin. 1 su bardağı sütü de azar azar ekleyip çırpma teli ile karıştırın.

Domates Salçasından çorba olur mu?

Eriyen yağın üzerine 3 yemek kaşığı domates salçası ekleyin. Son olarak kaynayan salçalı domates çorbası içine yarım su bardağı süt döküp, karıştırın. 1-2 taşım kaynatıp, ocağın altını kapatın. Hazırladığınız salçalı domates çorbasını sıcak olarak servis edebilirsiniz.

Domates çorbaya süt nasıl eklenir?

Kaynayan domates çorbasının üzerine 1 su bardağı süt döküp, kaynamaya bırakın. Damak tadınıza göre tuz ve karabiber ekleyip, ocağın altını kapatın. Çorbanın kıvamı koyu ise üzerine haşladığınız domates suyundan döküp, kıvamı açabilirsiniz. Hazırladığınız sütlü domates çorbasını kaselere koyun.

Yalancı domates çorbası nasıl yapılır?

Yalancı Domates Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Un ve sıvı yağ tencereye dökülür.
  2. Ardından domates salçası konularak karıştırılmaya ve kavrulmaya devam edilir.
  3. Daha sonra üzerine yavaş yavaş su ile tuz eklenir.
  4. Kaynamaya başladığında karabiber eklenir.

Salçası çok olan çorbaya ne yapılır?

– Salçası fazla kaçan yemeklere, sodyum bir karbonat ya da bilinen adıyla içme sodası ilave ediniz. Yemek normal tadına dönecektir. – Yemeği süzgeçten geçirdikten sonra üzerine kaynar su tutunuz ve daha sonra yaptığınız tencereye geri koyduktan sonra baştan pişirmeye devam ediniz.

You might be interested:  Bezelye Nasıl Dikilir?

Salçalı un çorbası nasıl yapılır?

Salçalı Un Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Sıvı yağı tenceremizde kızdırdıktan sonra unu ilave edip kavuralım. 1 dakika kadar kavurduktan sonra salçamızı ilave edip 2 dakika kadar daha kavuralım.
  2. Sonra suyumuzu yavaş yavaş ekleyerek karıştıralım. Yaklaşık 10 dakika kadar kaynattıktan sonra altını kapatalım.

Biber Salçasından çorba olur mu?

Kavrulan salçaya un eklenir ve çırpıcı yardımı ile hızlı hızlı çarpılır. İyice birbirine karıştıktan sonra içine yaklaşık 2 su bardağı soğuk su koyarak salça ve unun iyice erimesi sağlanır. İyice eriyen salça un karışımına sıcak su, tuz ve baharatlar eklenerek kaynaması beklenir. Kaynarken karıştırmayı unutmuyoruz.

Domates çorbası nasıl yapılır Domatessiz?

Öncelikle sıvı yağ ve tereyağı çorba tenceresine alınarak un da katılarak kokusu çıkıncaya dek kavrulur. Salça eklenerek 30 saniye kadar karıştırılarak 2 litre soğuk su ilave edilir ve 5 dakika karıştırılır. Kaynamaya başlayınca tuz ve süt karıştıra karıştıra eklenir. 5 dakika daha kaynatılarak ocak kapatılır.

Kolay domates çorbası nasıl yapılır?

Kolay Domates Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?

  1. Domateslerin kabuklarını soyun ve rendeleyin.
  2. Ardından bir tencerenin içerisine yağı alın.
  3. Unun kokusu çıkıp rengi çok hafif değişince içerisine domates salçasını ilave edip karıştırın.
  4. Hemen ardından domatesleri ekleyerek karıştırmaya devam edin.

Domates çorbasına süt neden katılır?

Süt unun çiğ tadını ve kokusunu destekler ve daha fazla hissedilmesine neden olur. Çorbanın un kokmaması için unun çiğ kokusu çıkana kadar kavrulması gerekir bu nedenle.

Domates çorbasına süt ne zaman koyulur?

Kaynayana kadar karıştırılarak, kaynadıktan sonra yaklaşık 15dk kısık ateşte pişirilir. Servis yapmadan önce tencereye süt ilave edilerek, karıştırılır. İsteğe göre üzerine kaşar peyniri rendesi ve karabiber serpilir. Nefis Sütlü domates çorbası tarifimiz servise hazır.

You might be interested:  Biber Ne Kadar?

Domates çorbası soğuk su mu sıcak su mu?

Tabi daha önceden söylemeyi unuttuk bu suyun sıcak olması gerekiyor, en azından soğuk su koyamazsınız, neyse ne kadar koyu bir kıvam sevdiğinize bağlı olarak 1-1.5 bardak kadar sıcak suyu da ekledikten sonra kızarmış yeşil domateslerimiz neredeyse hazırdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *