Patates Soğan Yardımı Nasıl Başvurulur?

Patates soğan yardımı almak isteyen vatandaşlar, öncelikle bulunduklaları mahallenin muhtarlığına başvuruda bulunabilir ve muhtarlık tarafından yönlendirilebilir. Muhtarlıkların dışında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gidebilir.

2021 TMO patates yardımı nereden alınır?

Bu yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar, kendilerine en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek, başvuruda bulunabilecek. Patates ve kuru soğan yardımı başvuruları aynı zamanda intenet üzerinden yapılabiliyor.

Patates soğan yardimi kimlere verilir?

ÜCRETSİZ PATATES SOĞAN KİMLERE DAĞITILACAK

‘TMO tarafından alımı yapılan patates ve kuru soğan İl Valiliklerimiz (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) aracılığıyla düzenli olarak yardım yapılan ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz olarak dağıtılacaktır.

Bedava patates nereden alınır?

Muhtarlıkların dışında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar ücretsiz patates soğan başvurusunda bulunmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gidebilir. Ücretsiz patates ve soğan yardımının Ramazan ayı girmeden ya da ramazan ayının başında yapılması planlanıyor.

Devletin dağıttığı patates kaç kilo?

İhtiyaç sahibi her aileye 10 kilo kuru soğan ve 20 kilo patates ulaştırılacağı açıklandı.

Ankarada patates ne zaman dağıtılacak?

Soğan ve patatesler, ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Sincan Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışına uyarak 14.04. 2021 tarihinde ilçede bulunan ihtiyaç sahibi her haneye 10 kilo kuru soğan ve 20 kilo patatesle vatandaşlarına yardımda bulundu.

Gıda yardımı nasıl yapılıyor?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kuru gıda ve erzak yardımına başvurmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin ikametgahlarının bulunduğu yerdeki Bölge Müdürlüklerine gitmeleri gerekiyor. İhtiyaç sahipleri; kuru gıda yardım başvuru formu doldurarak, gıda yardımına başvurabiliyorlar.

You might be interested:  Yazlik Domates Nasil Saklanir?

Patates Yardımı nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile patates ve soğan üreticisine destek olmak amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alımı yapılan ürünler ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Patates yardımı ne kadar?

Bu kapsamda üretimin yoğun olarak yapıldığı ve depolandığı illerimizden başlamak üzere Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) kayıtlı üreticilerden, üretici örgütlerimiz aracılığıyla 2020 yılı mahsulü olan patates 25 kilogramlık çuvallanmış olarak kilogram başına 85 kuruştan satın alınacaktır.

Patates soğan başvurusu nereye yapılır?

Bu yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar, kendilerine en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek, başvuruda bulunabilecek. Patates ve kuru soğan yardımı başvuruları aynı zamanda intenet üzerinden yapılabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *