Nevzat Aydın Yemek Sepetini Ne Kadara Sattı?

2001 yılında kurduğu ve Türkiye’nin ilk garaj şirketlerinden biri olan Yemek Sepeti’ni Delivery Hero’ya 589 milyon dolara (1 milyar 596 milyon TL) satan CEO Nevzat Aydın, bu satış ile Türkiye tarihinin en büyük internet satın alımına da imza attı.

Nevzat Aydın ne kadar kazandı?

Bu, o güne dek Türkiye’de yapılan en büyük internet satışıydı. Sonrasında Aydın yönetimi, satıştan elde edilen karın 27 milyon dolarını 114 Yemeksepeti çalışanına bonus olarak paylaştırdı.

Yemek Sepeti kaç liraya satildi?

2015 yılında Almanya merkezli global online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından 589 milyon dolar (1 milyar 596 milyon lira) karşılığında satın alındı. Bu satış GittiGidiyor’un eBay’a satılışının üstüne çıkarak Türk internet tarihin en yüksek değerli satışı oldu.

Nevzat Aydın neden ayrıldı?

Yemeksepeti 9000 çalışanı ile artık çok büyük, sektöründe de tüm haksız karalamalara karşın açık ara ile lider bir şirket ve ben artık aileme, kendime ve filantropiye daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Hep elimden geldiğince hakkaniyetli, şeffaf ve inovatif bir yönetim göstermek istedim.

Nevzat Aydın Yemeksepeti sattı mı?

İSTANBUL – Yemeksepeti’ni 589 milyon dolara Delivery Hero’ya satan Nevzat Aydın’a, bu para maalesef saadet getirmedi. Kurucusu olduğu ve halen CEO’luğuna devam ettiği Yemeksepeti’ni iki yıl önce 589 milyon dolara Delivery Hero’ya satan Nevzat Aydın’a, bu para maalesef saadet getirmedi.

You might be interested:  Halt Yemek Ne Demek?

Nevzat Aydın şimdi ne yapıyor?

Sahibi olduğu Yemeksepeti.com’u merkezi Almanya Berlin’de bulunan dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero şirketine 589 milyon dolara sattı. Satışdan sonra da şirketteki CEO görevine devam edecek. Nevzat Aydın, 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur.

Yemeksepeti neyi satın aldı?

Ülkemizde en hareketli online pazarlardan biri olan market sipariş segmentinde dikkat çeken bir satın alma gerçekleşti. Yemeksepeti, Marketo’yu satın aldı. Henüz resmi açıklama yapılmadı ama duyumlarımıza göre onemli bir değerleme ile satın alma gerçekleşti.

Yemeksepeti kim satın aldı?

2001’de henüz üniversiteden yeni mezun olan Nevzat Aydın, Melih Ödemiş, Gökhan Akan ve Cem Nufusi tarafından kurulan Yemeksepeti, 2015 yılında dünyanın en büyük online yemek sipariş platformu Delivery Hero tarafından 589 milyon dolar toplam değerleme üzerinden satın alınmıştı.

Mert Baki kimdir?

Yemeksepeti’nde CEO’luk görevine getirilen Mert Baki, Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde okuyan Mert Baki, yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi MBA’da tamamladı.

Yemek Sepeti Banabi ayrıldı mı?

Yemeksepeti’nde yaşanan problem sona erdi. Kullanıcılar hem mobil uygulama, hem de tarayıcı üzerinden platforma erişmeye başladı. Yemeksepeti ve Banabi kaldığı yerden hizmet vermeye devam ediyor.

Gökhan Akan kimdir?

Gökhan Akan, Yemeksepeti’nin üç kurucu ortağından biri ve şirketin CFO’suydu. Yemeksepeti satışıyla Türkiye’nin en değerli exit’lerinden birini gerçekleştiren Akan, satıştan sonra 2 yıl aktif iş yaşamını bıraktı. Ailesiyle vakit geçirip bisiklete bindi, şeflik kursunu tamamlayıp Le Cordon Bleu’dan diplomasını aldı.

Banabi kime satıldı?

Hatta 589 milyon dolara Delivery Hero’ya satılarak dünya çapında dikkat çekmeyi başardı.

Delivery Hero kim?

Delivery Hero’nun 2016 yılının ilk üç çeyreğinde aldığı sipariş sayısı 127 milyona ulaşmıştır. Delivery Hero Kurucusu ve CEO’su Niklas Östberg, on yıldan uzun süredir internet alanında faaliyet göstermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *