Lahana Suyu Nasıl Içilir?

Lahana suyu nasıl içilir? Uygulaması ise şu şekildedir; Hepsinden önce 2,5 su bardağı kaynamakta olan suya 6 adet beyaz lahana yaprağı atılarak az ateşte ağzı kapalı olarak 20 dk haşlanır. Sonra lahana suyu süzülerek bir cam şişeye doldurulur.
Nasıl uygulanır? Hazırladığınız lahana suyu kürünü yemeklerden 1 saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra olarak aç ya da tok karnına tüketebilirsiniz. Sabah 1 su bardağı, akşam 1 su bardağı olarak lahana suyunu 3 gün boyunca için. 3 günün sonunda 3 gün ara verin ve tekrar 3 gün uygulayın.

Lahana suyunun nasıl tüketilmeli?

Lahana suyu kürü yemeklerden önce tüketildiğinde hızlı sonuç vererek kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Lahana suyunu kaynatarak özellikle yemeklerden önce 1 bardak tüketmek ve haftalık kürler halinde devam etmek gerekmektedir.

Lahana suyu sıcak mı içilir soğuk mu?

Kaynayan suyun içine 10 adet lahana yaprağı atılır ve bu şekilde yapraklar tencerenin kapağı kapatılarak 5-7 dk. daha kaynatılır. Hazırlanan bitkinin suyu ocaktan alınır, hafif soğuduktan sonra lahanalar tencereden çıkarılır. Ilındıktan sonra sabah ve akşam aç veya tok karnına tüketilir.

Lahana suyu ne zaman içilmeli?

Lahana Kürü Kullanımı

You might be interested:  Aliexpress Den Nasıl Sipariş Verilir?

Hazırlanan lahana kürü, yemekten 2 saat sonra ya da yemekten 1 saat önce olacak şekilde aç ya da tok olarak tüketilebilir. Bir su bardağı sabahları ve bir su bardağı akşamları olmak üzere lahana kürü 3 gün boyunca içilir. Üç gün sonunda üç gün ara verilerek tekrar üç gün boyunca tüketilir.

Lahana suyu fazla içilirse ne olur?

Lahana sebzesinin aşırı tüketimi vücudunuzda su kaybına neden olabilir. Bu şifalı besinin fazla tüketildiğinde gaz ve şişkinlik yapabilir. Ayrıca lahana sebzesinin suyunu içenler çok fazla tükettikleri zaman idrar yollarında tahrişe neden olur. Bundan dolayı belirli aralıklarla tüketmeniz gerekmektedir.

Lahana suyu günde kaç defa içilir?

Lahana kürü ne kadar tüketilmelidir? Bitkinin hazırlanan suyu, 5 gün boyunca tüketilmeli, 4 gün ara verilmeli ve 5 gün tekrar tüketilmelidir. Bu şekilde kolaylıkla toksinlerden arınmak ve zayıflamak mümkündür. Yemeklerden 1 saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra içilmelidir.

Haşlanmış lahana suyu neye yarar?

​​​​​​- Lahana suyu, kalp- damar rahatsızlıklarına karşı tüketilecek olan sağlıklı içecektir. Lahana suyu; damar sertliğini minimuma indirmektedir. – Bağırsak sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcı olan lahana suyu; kişiyi kolon kanserinden korur. – Kan şekerinin düşük olması durumunda lahana suyu içilebilir.

Lahana suyunu kimler içemez?

Ayrıca Lahana suyu fazla tüketildiğinde içeriğindeki kükürt nedeniyle gaz ve şişkinlik de yapabilir. Hamilelerin ve emzirme döneminde olan kadınların lahana suyu tüketirken bir hekime danışması gerekmektedir.

Beyaz lahana suyu neye faydası var?

 • Zayıflamaya ve özellikle göbek bölgesindeki yağların eritilmesine yardımcı olur.
 • Yağ yakıcı ve ödem atıcı özelliktedir.
 • Lahananın lif içeriği metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olur.
 • Lahana suyu vücudu toksinlerden arındırır.
 • Kolon kanserini önler.
 • Kan dolaşımını düzenler ve vücuda canlılık verir.
 • You might be interested:  Kabuklu Domates Sosu Nasıl Yapılır?

  Beyaz lahana suyu nasıl hazirlanir?

  -Beyaz lahana yapraklarını parçalamadan 3 su bardağı su ile dolu bir tencereye atın. Lahanaları 7 dakika boyunca kaynatın. Ardından elde ettiğiniz lahana suyunu süzün. Bu karışımı her gün 3 sefer olacak şekilde 5 gün boyunca için. 5 günün sonunda 3 gün küre ara verin.

  Beyaz lahana suyu ne zaman içilir?

  Lahana Suyu Nasıl İçilir?

 • İlk 5 gün sabah ve akşam olmak üzere 200 ml, yaklaşık 1 su bardağı
 • 2. haftaya geldiğinizde her gün 1 su bardağı ölçüde.
 • 3. haftada her iki günde bir olacak şekilde 1 su bardağı
 • 4. haftada ise üç günde bir 200 ml içilmeli.
 • 5. ve son haftadan sonra ise her hafta 1 bardak içilebilir.
 • Lahana suyu zayıflamak için nasıl kullanılır?

  Beş gün boyunca günlük iki su bardağı lahana suyu içilir. Üç gün ara verilir. Ardından tekrar başlanır ve yine beş gün uygulanır, üç gün ara verilir. Bu şekilde 21 gün kür uygulanır.

  Lahana kürü nasıl yapılır Saraçoğlu?

  Zayıflama kürü (beyaz lahana-maydanoz-limon)

  Ağzı kapalı olarak üç dakika kaynatınız. Üç dakika tamamlanınca kapağı açarak içerisine yarım demet gövde saplarıyla beraber taze yeşil maydanozu ilave ediniz ve kaşıkla içeriğin iyice karışmasını sağlayınız ve tekrar ağzını kapatarak iki dakika daha kaynatmaya devam ediniz.

  Lahana suyu mideye zarar verir mi?

  Aşırı tüketimi su kaybına neden olabilir. Fazla tüketildiğinde yoğun gaz ve şişkinlik yapabilir. Lahana suyu fazla tüketildiğinde idrar yollarında tahrişe neden olabilir. İshal sorunu yaşayan kişiler lahana suyu tüketmemelidir.

  Beyaz lahananın zararları nelerdir?

  Her besinin fazla tüketilmesi durumunda zararı vardır. Beyaz lahanayı aşırı olarak tüketildiği durumlarda vücut yoğun miktarda su kaybına uğrar. Bundan dolayı da gaz ve şişkinlik şikayeti ortaya çıkabilir. Su kaybına uğrayan vücutta baş ağrısı da meydana gelebilmektedir.

  You might be interested:  Sumaklı Soğan Nasıl Yapılır?

  Beyaz lahana ödem attırır mı?

  Lahana lifli yapısıyla tok tutar ve iştahınızı kapatır. Hem iyi bir idrar sökücü hemde ödem atıcıdır. Mide ve bağırsakları çalıştırarak daha fazla kalori yakılmasını sağlar. Lahana ödem söktüren diğer bitkilere nazaran vücudun tuz ve mineral dengesini bozmaz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *