Kim Takar Salatalık Kralı Özet?

Kim takar salatalık kralı özeti. Hogelmann ailesi Pazar günü kahvaltı yaparken ülkesinden sürgün edilen Salatalık Kral ile karşılaşırlar. Aile o zamana kadar evin bodrumunda yaşadığını öğrendikleri bu garip yaratığı görünce şaşırır. Salatalık Kral, Kumi-Orilerin eski kralıdir, despot ve düzenbaz olduğu için halkı tarafından sevilmemiş ve ayaklanma

Kim Takar Salatalık Kral’ı kitabının özeti?

Hogelmann ailesi sıradan bir ailedir. Anne, baba, iki çocuk ve bir büyükbabadan oluşan bu ailenin hiçbir olağanüstü yanı yoktur. Salatalık Kral, aile üyelerini gizli gizli izlemekte ve yalanlar söylemektedir. Okulda matematikle, evdeyse Salatalık Kral’la uğraşan Wolfgang, sonunda ablasının yardımıyla başarıya ulaşır.

Kim korkar salatalık kraldan?

Kim Takar Salatalık Kral’ı – Christine Nöstlinger O acayip salatalık şey mutfaklarında ortaya çıkana dek, Hogelmann’lar sıradan bir aileydi. Kilerdeki Kumi-Ori’lerin kralı olduğunu, ama isyan çıkaran hain halkı yüzünden onlara sığındığını ileri süren salatalık yaratık, kendisine Majesteleri demelerini istedi.

Kim Takar Salatalık Kral’ı soruları?

 • ‘Kim Takar Salatalık Kralı’ kitabında Salatalık Kral ile halkın dış görünüşlerindeki en büyük farklılık nedir?(Nesnel)
 • Hikaye’yi anlatan çocuğun babası neden halkı öldürmek istemiştir?
 • Bu masalın anlatıcısı kimdir?
 • Kim Takar Salatalık Kralı’nın yazarı kimdir?
 • Kilerde yaşayan halkın genel ismi nedir?
 • Kim Takar Salatalık Kral’ı BKM?

  Dünya çocuk edebiyatının usta ismi Christine Nöstlinger`den, çocuklar için, toplumun yöneten-yönetilen ayrımına mizah dolu bir bakış! Mutfaklarında beliriveren ‘küçük’ bir belanın üstesinden gelmeye çalışan sıradan bir aileyi anlatan romanı bugüne dek her yaştan okur büyük bir keyifle okudu.

  Kim Takar Salatalık Kral’ı kaç sayfa?

  Kim Takar Salatalık Kralı

  You might be interested:  Havuç Nasıl Yetiştirilir?
  Çevirmen: Doç. Dr. Selahattin Dilidüzgün
  Yayın Tarihi: 27.09.2021
  ISBN: 9789756227756
  Dil: TÜRKÇE
  Sayfa Sayısı: 160

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *