Karnıyarıklık Patlıcan Buzluğa Nasıl Konur?

Karnıyarıklık patlıcanlar piştikten sonra fırından çıkartıp, soğumaya bırakın. Soğuyan kışlık patlıcanları buzdolabı poşetine güzelce yerleştirin. Ardından poşetin havasını alıp, düğümleyin. Hazırladığınız kışlık karnıyarık patlıcanları derin dondurucuda aylarca saklayabilirsiniz.

Kış için karnıyarık patlıcan nasıl yapılır?

Pişen patlıcanların ortasından bıçak yardımıyla karnı için çizik çekilir. Soğuyan patlıcanlar yeteri kadar olacak şekilde buzdolabı poşetlerine konulup, buzluğa kaldırılır. Not 1: Pişirme süresinin ilk yarısından sonra (yani 15-20 dakika sonra) patlıcanları çevirirseniz her tarafı orantılı pişecektir.

Dondurucu için karnıyarık nasıl yapılır?

Kızartılan patlıcanlar havlu kağıt üzerinde yağı süzülür ve soğuma bırakılır. Domates ve biberler arzu edilen şekilde doğranır ve patlıcanların içine yerleştirilir. Patlıcanlar kilitli buz dolabı poşetine yerleştirilir. Pipetle havası çekilir kapatılır ve buzluğa kaldırılır.

Patlıcan kızartılıp buzlukta saklanır mı?

2- Kızartma: Karnıyarık, imambayıldı, patlıcan oturtma, patlıcan musakka, islim kebabı ve kızartmalık olarak patlıcanları dondurucuda saklamakta bir başka yöntem. Patlıcanlar hangi yemekte kullanılacaksa o şekilde kızartılır. Soğuduktan sonra poşetlenip buzluğa atılır.

Patlıcan çiğden buzluğa atılır mı?

Patlıcanın soğuğu sevmeyen bir sebze olduğunu söylemiştik. Bu nedenle onu yıkayıp soyduktan sonra direkt olarak derin dondurucuya koyamazsanız. Bu saklama şekli onun yenilemez hale gelmesine ve uzun aylar boyunca patlıcansız sofralara oturmanıza neden olur.

You might be interested:  Bezelye Buzluğa Nasıl Saklanır?

Kıslık patlıcan nasıl yapılır?

Kışlık Patlıcan Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Patlıcanları alacalı soyun ve küp küp doğradıktan sonra tuzlu suda bekletin.
 2. Biberleri küp küp doğrayın ve bir kenara alın.
 3. Domatesleri de güzelce kavurduktan sonra, patlıcanları süzün, durulayın ve ilave edin.

Kışlık dondurucuya neler koyabilirim nefis yemek tarifleri?

En güvenilir Derin Dondurucuda Saklananlar Nefis Yemek Tarifleri’nde.

 1. Doğal Tavuk Suyu Yapımı (Gerçek Bulyon)
 2. Kemik Suyu.
 3. Limon Suyu.
 4. İçli Köfte.
 5. Kıymalı Buzluk Böreği.
 6. Buzluk Böreği.
 7. Kış İçin Dondurucuda Domates Biber Patlıcan (Videolu)
 8. Kış Hazırlıkları Közlenmiş Biber Ve Patlıcan.

Patlıcan buzlukta nasıl saklanır Cahide?

Közleyip kabuklarını ayıkladığınız patlıcanları oda sıcaklığında güzelce soğutun ve yine tamamen soğuduklarından emin olduktan sonra buzdolabı poşetlerine ya da kilitli poşetlere pay edin. Ardından hava almayacak şekilde poşetlerin ağzını kapatın, her bir poşete o günün tarihini atın ve buzluğa kaldırın.

Dondurulmuş patlıcan yemeği nasıl yapılır?

Donmuş patlıcan yemeğini nasıl yaptım: 6 kaşık zeytinyağ içinde sıra ile 1 soğanı, 1 iri diş sarımsağı, 2 sivri biberi, 1 çay kaşığı salçayı ve 100 gr. rendelenmiş domatesi kavurdum. Üzerine 2 su bardağı sıcak su ve 1/2 kg. donmuş patlıcanı ilave ettim. Tencereyi kapattım ve orta ateşte patlıcanın çözülmesini bekledim.

Buzlukta patlıcan yemeği nasıl yapılır?

Domatesi rendeleriz ve domatesi de tencereye koyarız, 10 dk pişiririz. Ardından patlıcanları da koyup tuzu da atıp 10-15 dk pişiririz. Soğuması için kenar alırız. Soğuyan yemeğimizi 2 ye böleriz ve buzdolabı poşetlerine koyup buzluğa atarız.

Pişmiş patlıcan yemeği buzlukta saklanır mı?

-Her türlü sebze yemeği, küçük parçalar halinde ve suyu azaltılarak dondurulabilir. Ancak 2 haftadan fazla bekletilmemelidir. Pişmiş tavuk ve köfteler de, buzlukta saklanmaya uygundur.

Patlıcan Kızartması buzlukta nasıl saklanır?

Kızarmış patlıcanları kilitli poşete veya buzdolabı poşetine 1 pişirimlik olacak şekilde yerleştirin. Poşeti hava almayacak şekilde düğümledikten sonra üzerine tarihin yazılı olduğu etiket yapıştırın. Hazırladığınız poşetleri buzluğa veya derin dondurucuya atın.

You might be interested:  Sırık Domates Ne Zaman Budanır?

Derin dondurucuda patlıcan zararlı mı?

Patlıcanı derin dondurucu ya da buzdolabı içerisinde saklamanın herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Patlıcanlar, yemeklik olarak doğranıp direkt bir şekilde dondurucuya koyulmamalıdır. Bu şekilde yapmak, patlıcanların mevcut yemeklere kötü bir tat vermesine sebep olmaktadır.

Yemeklik patlıcan dondurucuda nasıl saklanır?

Çok pişirmeyin dondurucudan çıktığında da tekrar pişeceği için biraz diri kalması önemli. Pişen patlıcanları tepsiye dökün soğutun. Soğuduktan sonra buz dolabı poşetlerine yiyeceğiniz miktarda pay edin dondurucuya yerleştirin.

Buzluktaki patlıcan nasıl çözülür?

Tek yapmanız gereken derin dondurucudan çıkardığınız patlıcanları oda sıcaklığında veya mikrodalga fırında çözdürmenizdir.

Patlıcan buzdolabına konur mu?

Patlıcan ısıya duyarlı olduğundan buzdolabına koymak zarar görmesine neden olabiliyor. Patlıcanı gün ışığından uzakta ve oda sıcaklığında saklamak gerekiyor. Bu sayede çok daha uzun süre dayanabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *