Kara Lahana Döşemesi Nasıl Yapılır?

Kara Lahana Döşemesi Tarifi: Fasülyelerimizi bir gece önceden suda bekletiyoruz. Ertesi gün mısır ve fasülyelerimizi haşlıyoruz.Lahanalarımızı yıkayıp ince ince doğruyoruz. Kaynamış olan suda lahanalarımızı 5 dk haşlıyoruz. Süzdükten sonra 2 orta boy soğanı ince ince doğranıp yağla kavuruyoruz.
Lahanalarımızı yıkayıp ince ince doğruyoruz. Kaynamış olan suda lahanalarımızı 5 dk haşlıyoruz. Süzdükten sonra 2 orta boy soğanı ince ince doğranıp yağla kavuruyoruz. Salçasını da koyduktan sonra bütün malzemeleri içine ekliyoruz. 1 2 dakika hepsini kavurduktan sonra 1.5 lt. kaynamış suyu ilave ediyoruz.

Karalahana döşemesi nasıl yapılır?

Süzülen lahanalar pişirilecek olan tencerenin içine konulur. Üzerine diğer malzemeleri de çiğden konulur. Soğan ve domates ince ince doğranır ve öylece tencereye ilave edilir. Sıcak su eklenerek lahanalar yumuşayıncaya kadar (yarım saat kadar) pişirilir ve ocağın altı kapatılır.

Karadeniz usulü pancar döşemesi nasıl yapılır?

Pancarlar ayıklanıp yıkanır ve ince doğranır, kaynayan suya atılarak 2-3 dakika haşlanır. Süzgece alınır, soğanlar ince doğranır, kıyma ile kavrulur. Haşlanmış pancarlar bu karışıma eklenip karıştırılır, üzerine sıcak su konulup harlı ateşte pişmeye bırakılır.

Kara lahana diblesi nasıl yapılır?

Bir tencereye su ekleyip kaynamaya bırakalım. Karalahanayı güzelce yıkayalım ve ince ince keselim. Su kaynadıktan sonra karalahanayı 10 dakika haşlayalım. Pilavlık bulguru da ekleyip beş dakika sonra altını kapatalım, bulgurların biraz daha şişmesini bekleyelim sonra süzelim.

You might be interested:  Rüyada Balık Yemek Ne Anlama Gelir?

Kara pancar nasıl yapılır?

Bir tencereye soğanı, salçayı ve yağı koyup kavurun. Tencereye evelikleri ekleyip 4 su bardağı kaynar suyu koyup, bulguru, yeşil mercimeği, pul biberi ve son olarak tuzunu ekleyip pişmeye bırakın. Sıcakken servis edin. Afiyet Olsun.

Döşeme mancar nasıl yapılır?

Boş bir tencerenin içine bir sıra haşlanmış mancar, bir sıra hazırlanan karışım döşenir. Bu işlem üç kat ve karışım en üste gelecek şekilde yapılır. Daha sonra hazırlanan yağlı su yemeğin üstüne çıkacak şekilde dökülür. Suyu çekene kadar yemek kısık ateşte pişirilir.

Pancar döşeme nasıl yapılır?

Pancarlar ince ince kıyıldıktan sonra kaynayan suyun içine atılır ve acı suyu çıkana kadar kaynatılıp süzülür. Süzülen pancara küp küp doğranmış patatesler, bulgur, pirinç, mısır eklenir ve salça ile kavrulan soğanın üstüne eklenir dibi tutmasın diye su eklenir sarımsakta eklenip kavrulmaya bırakılır.

Giresun Diblesi nasıl yapılır?

Yıkanmış karalahanalar ince ince kıyılır. Kıyılmış olan karalahananın yarısı tencereye yayılarak üzerine pirinç ve küçük doğranmış soğanlar konur. Üst kısmına lahanın diğer yarısı yayılarak tuz serpilir ve ağzı kapatılarak ateşte pişmeye bırakılır. Başka bir tavada tereyağı eritip üzerine biber ilave edilir.

Karalahana Diplemesi nasıl olur?

Pirinçli Karalahana Diblesi Pirinçli (Giresun) Yıkanmış bir bağ pancar ince ince kıyılır. Kıyılmış pancarın yarısı tencereye yayılıp üzerine iki su bardağı pirinç ve ufak üç adet soğan konulur. Üst kısmına karalahananın diğer yarısı yayılıp bir tatlı kaşığı tuz atılır. Kapağı örtülerek orta ateşte pişmeye bırakılır.

Kara lahana nasıl yapılır?

Karalahana Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Karalahanaları yıkayın ve doğrayın.
 2. Bir tencereye su alın ve kaynatmaya başlayın, ardından karalahanaları ekleyin ve yaklaşık 10 dakika haşlayın.
 3. Diğer taraftan soğanı ve sarımsağı yemeklik doğrayın.
 4. Haşlanmış ve yumuşamış olan lahanaları sudan alın.
You might be interested:  Türkiye'De Domates Nerede Yetişir?

Trabzon usulü karalahana yemeği nasıl yapılır?

Soğanları küçük küçük doğrayarak sıvı yağda kavuruyoruz. Sonra etini koyup onunla da biraz kavurduktan sonra salçasını ekliyoruz. Biraz da onunla çevirdikten sonra üzerine haşladığımız lahana ve fasulyeyi ilave ediyoruz. En üstede mısır yarmasını koyuyoruz.

Kara pancar kavurması nasıl yapılır?

Karalahana Kavurması Nasıl Yapılır?

 1. Kara lahanaların sert saplarını kesip yapraklarını güzelce yıkıyoruz. İnce ince doğruyoruz.
 2. Soğanları küpler halinde doğruyoruz.
 3. Suyunu çeken karalahanayı ara ara karıştırıp iyice kavuruyoruz.
 4. Çırpılmış yoğurdu döküyoruz.

Kırmızı pancar ile neler yapılır?

 1. Pancarlı Musakka Tarifi.
 2. Pancarlı Lavaş Tarifi.
 3. Pancarlı Tarte Tatin Tarifi.
 4. Pancarlı Kırmızı Kadife Kek Tarifi.
 5. Kadife Tatlısı Tarifi.
 6. Pancar Çorbası Tarifi.
 7. Pancarlı Havuçlu Yulaflı Kek Tarifi.
 8. Pancarlı Patlıcan Mezesi Tarifi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *