Haşlanmış Lahana Suyu Ne Işe Yarar?

Ne İşe Yarar? Vücuttaki ödemi atılmasını, yağ yakılmasını ve metabolizmanın hızlanmasını sağlayan lahana suyu diyeti, sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Haşlanmış lahana suyu, vücuttaki toksin maddelerin atılmasına destek olur.
​​​​​​- Lahana suyu, kalp- damar rahatsızlıklarına karşı tüketilecek olan sağlıklı içecektir. Lahana suyu; damar sertliğini minimuma indirmektedir. – Bağırsak sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcı olan lahana suyu; kişiyi kolon kanserinden korur. – Kan şekerinin düşük olması durumunda lahana suyu içilebilir.

Haşlanmış lahana suyu içilir mi?

Lahana suyunda iltihap giderici bir etki bulunur. İdrar yolu enfeksiyonunda ve çeşitli iltihaplarda lahana suyunun içilmesi önerilir. Çünkü lahana suyu kısa sürede vücutta oluşan iltihapları temizleyecektir. Eğer kan değerleriniz düşükse lahana suyu içebilirsiniz.

Lahana suyu kaç gün içilmeli?

Lahana kürü ne kadar tüketilmelidir? Bitkinin hazırlanan suyu, 5 gün boyunca tüketilmeli, 4 gün ara verilmeli ve 5 gün tekrar tüketilmelidir. Bu şekilde kolaylıkla toksinlerden arınmak ve zayıflamak mümkündür. Yemeklerden 1 saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra içilmelidir.

Lahana suyunu nasıl içeceğiz?

Kaynayan suyun içine 10 adet lahana yaprağı atılır ve bu şekilde yapraklar tencerenin kapağı kapatılarak 5-7 dk. daha kaynatılır. Hazırlanan bitkinin suyu ocaktan alınır, hafif soğuduktan sonra lahanalar tencereden çıkarılır. Ilındıktan sonra sabah ve akşam aç veya tok karnına tüketilir.

You might be interested:  Sarımsak Kabukları Ne Işe Yarar?

Lahana suyu fazla içilirse ne olur?

Lahana sebzesinin aşırı tüketimi vücudunuzda su kaybına neden olabilir. Bu şifalı besinin fazla tüketildiğinde gaz ve şişkinlik yapabilir. Ayrıca lahana sebzesinin suyunu içenler çok fazla tükettikleri zaman idrar yollarında tahrişe neden olur. Bundan dolayı belirli aralıklarla tüketmeniz gerekmektedir.

Lahana suyunun nasıl tüketilmeli?

Lahana suyu kürü yemeklerden önce tüketildiğinde hızlı sonuç vererek kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Lahana suyunu kaynatarak özellikle yemeklerden önce 1 bardak tüketmek ve haftalık kürler halinde devam etmek gerekmektedir.

Lahana suyu ne zaman içilmeli?

Lahana Kürü Kullanımı

Hazırlanan lahana kürü, yemekten 2 saat sonra ya da yemekten 1 saat önce olacak şekilde aç ya da tok olarak tüketilebilir. Bir su bardağı sabahları ve bir su bardağı akşamları olmak üzere lahana kürü 3 gün boyunca içilir. Üç gün sonunda üç gün ara verilerek tekrar üç gün boyunca tüketilir.

Lahana suyu kaç gün dayanır?

Aç yada tok olarak içebilirsiniz. Sağlıklı ve kalıcı kilo verdiren lahana suyu kürünü, 5 gün boyunca tüketilmeli, 4 gün ara verilmeli ve 5 gün tekrar tüketilmelidir. Bu şekilde kolaylıkla toksinlerden arınmak ve zayıflamak mümkündür. Yemeklerden 1 saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra içilmelidir.

Lahana kürü ne kadar yapılmalı?

Hazırladığınız lahana suyu kürünü yemeklerden 1 saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra olarak aç ya da tok karnına tüketebilirsiniz. Sabah 1 su bardağı, akşam 1 su bardağı olarak lahana suyunu 3 gün boyunca için. 3 günün sonunda 3 gün ara verin ve tekrar 3 gün uygulayın. Bu şekilde toplam 21 günü tamamlayın.

Lahana suyunun zararları var mı?

Lahana suyunun belirlenmiş bir zararı bulunmamaktadır ancak fazla tüketildiğinde sık idrara çıkma ya da ishal gibi problemler gözlemlenebilir. Ayrıca Lahana suyu fazla tüketildiğinde içeriğindeki kükürt nedeniyle gaz ve şişkinlik de yapabilir.

You might be interested:  Kabak Silkme Nasıl Yapılır?

Lahana suyu hangi hastalıklara iyi gelir?

Güçlü bir antioksidan olan lahana iltihap önler, kalp hastalıkları, karaciğer yağlanmasına kaşı koruyucudur. İçerdiği yüksek miktarda A, C ve K vitamini sayesinde bağışıklık sistemini destekler ve kansere karşı korur. Potasyum bakımından zengin bir sebze olduğu için kan basıncını dengede tutar.

Lahana suyu zayıflamak için nasıl kullanılır?

Beş gün boyunca günlük iki su bardağı lahana suyu içilir. Üç gün ara verilir. Ardından tekrar başlanır ve yine beş gün uygulanır, üç gün ara verilir. Bu şekilde 21 gün kür uygulanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *