Aliexpress Sipariş Iptali Nasıl Yapılır?

Aliexpress sipariş iptali yapmak isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımlar;

 1. AliExpress hesabınızdan ‘Siparişim’ kategorisine giriş yapın.
 2. 2. İptal etmek istediğiniz siparişi bulun.
 3. 3. Bekleyen gönderi siparişini kontrol edin ve iptal butonuna tıklayın.
 4. Sipariş iptal nedenini seçin ve işlemi sonlandırın.

AliExpress para iadesi kaç gün surer?

Satıcıyla iletişime geçtikten sonra bile anlaşmaya varamadıysanız siparişinizin ulaşmasından sonraki 15 gün içinde veya ürünün onaylanma süreci dahilinde (sipariş bilgilerinde verilmiştir) bir anlaşmazlık başlatın.Çoğu satıcı 15 gün içinde para iadesi yapar.

AliExpress te para iadesi nasıl alınır?

AliExpress Para İadesi

 1. Sipariş detayına giriş yapın.
 2. Anlaşmazlık ya da tartışma açın.
 3. Ücret ve eşya iadesi seçeneğine tıklayın.
 4. Para iade miktarını belirtin.
 5. Neden para iadesi yapmak istediğinizi açıklayın.
 6. Ürün iadesi için bir kanıt gösterin.
 7. 8. Tüm kontrollerin ardından iade işleminizi başlatın.

AliExpress sipariş durumu Closed ne demek?

Aliexpress closed şu anlama gelir: siparişiniz bir sebepten dolayı iptal edildi. Bu sebep genelde kredi kartı yerine banka kartı (nakit kart) kullanıldığında ortaya çıkar ve çoğunlukla sebebi güvenliktir. Banka kartınızdan para çekildiyse bu para belirli bir süre (7-15gün) sonra kartınıza iade edilir.

AliExpress getiriyor mu?

En başta şunu belirteyim, evet ürünleriniz geliyor. Diyelim platformdan bir ürün aldınız ve beklemeye başladınız. Normalde 2-3 hafta ya da 1 ayda gelebilecek ürününüz bundan daha sürede elinize ulaşacak, bunu belirteyim.

You might be interested:  Birecik Te Patlıcan Kebabı Nerede Yenir?

AliExpress gümrük vergisi kaç TL?

ALİEXPRESS VERGİ HESAPLAMA

Aliexpress gümrük vergisi hesaplama işlemi için size örnek bir tablo hazırladık. Aldığınız bir ürünün toplam tutarı 200 TL olsun. Çin ürünleri için gümrük vergisi %20 olduğu için 40 TL. Özel Tüketim Vergisi %20, ürün bedeli ve gümrük vergisinin %20’si yani 48 TL.

AliExpress de anlaşmazlık nasıl açılır?

Aliexpress Anlaşmazlık Nasıl Açılır?

 1. Aliexpress hesabınıza giriş yapın. Bir anlaşmazlık açmak için Aliexpress’e giriş yapmanız gerekmektedir.
 2. Siparişlerinizden anlaşmazlık ürününü seçiniz.
 3. 3. ‘Alıcı Koruması’ süresini kontrol edin.
 4. En az 15 gün koruma isteyin.
 5. Bir sipariş seçin ve anlaşmazlık formunu doldurun.

Ali Ekspres ne kadar güvenli?

AliExpress, alıcı koruması programı kapsamında müşteri destekli bir hizmet sunmayı hedeflerken, ürünün gelmemesi ya da belirtildiği şekilde teslim edilmemesi durumunda tam para iade garantisi sunmaktadır. Tüm bu özellikleriyle AliExpress sitesi güvenilir bir alışveriş olanağı sağlamaktadır.

AliExpress para birimi nedir?

AliExpress platformu satıcı tarafında Amerikan Doları (USD) tabanında çalışmaktadır. Yani satış fiyatı ve ek maliyetlerinizi düşünerek USD bazında bir satış fiyatı belirlemelisiniz. Alıcı tarafında ise, alıcının bulunduğu coğrafi lokasyon veya tercih ettiği teslim ülkesi seçeneğine göre para birimi görüntülenmektedir.

AliExpress e nasıl ulaşırım?

AliExpress Müşteri Hizmetleri ve Destek Hattı Telefon Numarası: (+852) 2215-5100. Dilerseniz geri bildirimleriniz için [email protected] adresine mail gönderebilir, Türkçe dil desteğine sahip +17142742533 Aliexpress Whatsapp Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Türkiyede AliExpress var mı?

Ülkemizde de oldukça popüler bir e-ticaret platformu olan AliExpress, Türkiye’den satıcıların yurt dışına satış yapmalarını hedefliyor. Günümüzün en önemli e-ticaret platformlarından biri olan AliExpress, Türkiye operasyonuna resmen başladı.

AliExpress Türkiye satışı var mı?

Dünyadaki en çok satış yapılan e-ticaret sitelerinden olan Aliexpress ülkemizde de hizmet veriyor. Aliexpress artık Türkiye deposunu da açtı.

You might be interested:  Havuç Nasıl Tüketilmeli?

AliExpress den gelen ürünler orjinal mi?

Daha önce belirttiğimiz gibi Aliexpress’te satış yapan mağazaların neredeyse tamamı sıradan bireyler oluşmaktadır. Bu nedenle Aliexpress’te bulunan ürünlerin çok büyük bir kısmı orijinaline çok benzeyen ancak kalite olarak oldukça düşük sahte ürünlerden oluşmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *